Petrol Ofisi pazar liderliğini yineledi

Benzersiz alt yapımız ve tüm gücümüz ile ülkemize, müşterilerimize en ideal hizmeti verdiklerini belirten Petrol Ofisi:" 2019 yılında Türkiye akaryakıt sektöründeki geleneksel liderliğimizi yineledik, madeni yağlar pazarında liderliği elde ettik. Bununla birlikte bu her iki alanda da; hem akaryakıt hem de madeni yağlarda yenilikçi ve öne çıkan ürünlerimizin, gerçek tüketiciler tarafından ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ olması, özel bir anlam taşıyor."

Petrol Ofisi 2019’da imza attığı dört dörtlük başarıların yansımalarını 2020’ye taşıdı. Petrol Ofisi yeni yayınlanan EPDK – Petrol Piyasası 2019 Yılı Sektör Raporu’na göre 2019 yılında toplam yurtiçi satışları, 2018’e oranla yüzde 3.85 gerileyerek, 26.737.749 tona ulaştı. Lisans sahiplerine ve yurtiçi satış miktarlarına göre yaklaşık yüzde 22.5 pazar payı elde eden Petrol Ofisi geleneksel liderliğini korudu.

Türkiye madeni yağlar pazarında yüzde 27’yi  aşan pay ile liderliğe erişti. Petrol Ofisi’nin her iki sektördeki bu başarılarına, Türkiye temsili gerçek tüketicilerle bağımsız olarak gerçekleştirilen araştırma sonuçları ile yenileri de eklendi. Petrol Ofisi’nin liderliğini üstlendiği akaryakıt pazarında Active–3 teknolojili V/Max akaryakıtları, yine lider olduğu madeni yağlarda ise Maxima CX 5W-30 motor yağı, gerçek tüketicilerden en çok oyu alarak “Yılın Seçilmiş Ürünü” ödülünü almayı başardı.

Selim Şiper – Petrol Ofisi CEO’su

Petrol Ofisi’nin akaryakıt ve madeni yağlar alanlarında sadece pazar değil, aynı zamanda sektör lideri olduğuna vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, şu açıklamada bulundu: “Benzersiz alt yapımız ve tüm gücümüz ile ülkemize, müşterilerimize en ideal hizmeti verme, her alanda katkı sağlama gayreti içindeyiz. Petrol Ofisi olarak, bin 800’e yaklaşan istasyon ağımız ve tedarikini üstlendiğimiz yaklaşık bin 400 köy pompası ile Türkiye’nin dört bir yanında kara taşıtlarına, tarım araçlarına yakıt veriyoruz. Havacılık yakıtları alanında da PO Air ile ülkemizin en önemli havalimanlarında yerli ve yabancı 200’ü aşkın havayolu şirketine yakıt ikmali sağlıyoruz. Denizcilikte ise PO Marine ile ülkemizin tüm sahil şeridinde en küçük tekneden, dev tankerlere kadar hizmet veriyoruz. Endüstriyel ve kurumsal satışların yanı sıra ülkemizin dev projelerinin ve kamu kuruluşlarımızın en büyük tedarikçisi konumundayız. Madeni Yağlar sektöründe, benzersiz geliştirme merkezimiz POTEM, üretim kapasitemiz, teknolojimiz, yurdun dört bir yanına dağılmış 16 bin satış noktamız ve zengin ürün çeşitliliğimiz ile; başta otomotiv olmak üzere ülkemizin madeni yağ alanındaki ihtiyaçlarının tamamına yakınına tek çatı altında ideal çözümler sunuyoruz. Sektör lideri olarak sorumluluklarımız arasında, istikrar ve rekabette, üründe, hizmette kısacası her alanda öncü olmak, örnek olmak gibi unsurlar da bulunuyor. Bu doğrultuda Petrol Ofisi, 79 yıldır her koşulda, her alanda sunduğu hizmet, sağladığı katkıların yanı sıra akaryakıt sektöründe ve madeni yağlar pazarında, geleneksel başarılarını aralıksız sürdürerek de lidere yakışır bir istikrar sergiliyor. Öte yandan lideri olduğumuz hem akaryakıt, hem de madeni yağlar alanlarındaki yenilikçi ürünlerimizin, gerçek tüketicilerin tercih ve takdirleri ile ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ olmaları bizler için gurur kaynağı olmasının yanı sıra özel bir anlam da içeriyor. Yaptığımız her ürün, hizmet geliştirmesinde, attığımız her adımda, öncelikle müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en ideal şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımla hareket ettiğinizde, sektörlerimize ve ülkemize katkımız da beraberinde geliyor. Active-3 teknolojili V/Max akaryakıtlarımız ile Maxima CX 5W-30 motor yağımız da bu yaklaşımımızla geliştirdiğimiz ve son iki yılda pazara sunduğumuz yenilikçi ürünlerimiz oldu. Tüketicilerden gelen bu ödüller ise, bizler için bir anlamda attığımız doğru adımların teyidi ve yeni adımlarımız da motivasyon kaynağını teşkil ediyor.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu