Renault CEO konumuna SEAT CEO’su Luca de Meo’yu istiyor

CEO arayışındaki Renault, Luca de Meo'nun yanı sıra Toyota'dan Didier Leroy'u da değerlendiriyor.

Efsane CEO Carlos Ghosn’un olaylı ayrılışının ardından görevi devralan Thierry Bollore’nin de yönetim kurulu kararıyla görevden alınması, Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığında spekülasyonları çoğalttı. Renault, üst yönetimdeki boşluğu doldurmak için, SEAT CEO’su Luca de Meo’ya göz dikti. Dolaşan bir başka dedikodu ise Renault’nun Toyota’daki önemli isimlerden Didier Leroy’u da değerlendirdiği yönünde.

Luca de MEO

Renault’nun teklifi üzerine İspanyol üretici, “Luca de Meo, Seat markasına olan bağlılığını 2015 yılında firmanın başına geçerek kanıtlamıştır” açıklamasıyla, Luca de Meo’nun teklife sıcak bakmadığı izlenimi uyandırmaya çalışıyor.

Didier LEROY

Aynı şekilde Didier Leroy, yaptığı: “Bu iddiaları pek umursamıyorum. Toyota’daki işime yüzde yüz olarak bağlıyım. Akio Toyoda ile olan beraberliğimden oldukça memnunum” açıklaması ile teklife sıcak bakmadığının altını çiziyor.

Clotilde DELBOS

Renault’da şuan CEO pozisyonunda, geçici olarak Clotilde Delbos görev yapıyor. Sızdırılan bilgilere göre Delbos’un konumunu kalıcı yapmak için başvurularda bulunduğu belirtiliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu