Renault Talisman’a hafif makyaj

Renault Talisman'da ızgarada, far gruplarında ve teknolojik özelliklerde değişimlere gidildi.

Fransız otomobil üreticisi Renault, D segmenti modeli Talisman’ı makyajladı. Yapılan makyaj estetik operasyonu sonucunda tasarımda büyük değişiklikler yaşanmadı. Değişimin büyük rolü teknolojik özelliklerde rol gösterdi.

Dış cephede, makyajla birlikte yenilen ızgara ve opsiyon olarak sunulan matrix LED farlar, arka tarafta ise tasarımı değişen stoplar ve kombine edilmiş krom parçalar dikkat çeken yeniliklerden. Ayrıca Talisman, yeni renk bunun beraberinde 17,18 ve 19 inçlik yeni alaşımlı jantlar dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Makyajlanan Talisman’ın iç mekanında ise tamamen dijital, kişiselleştirilebilir gösterge paneli ve 10.2 inç boyutlu multimedya ekranı gibi detaylarla yenilikler kendini belli ediyor. Makyaj sayesinde teknolojiye gelen yenilik, aracın yarı dijital paneline yansımayan GPS navigasyon ekranını artık dijital gösterge paneline yansıtıyor.

Talisman, makyaj sayesinde matrix LED farlarla aydınlatma menzilini eskiye göre yüzde 50 daha verimli hale getiriyor. Ayrıca Otoyol ve trafik asistanı, Aktif Acil Durum Fren Sistemi (AEB) gibi güvenlik sistemleri sayesinde Seviye 2 otonom sürüşü imkanı sunuyor.

Renault, makyajlı Talisman’da 7 ileri EDC şanzımanla eşlenmiş benzinli motorlarda 160 hp’lik güç üreten 1.3 litrelik TCe motor, 225 hp güç üreten 1.8 litrelik TCe motor dizelde ise 120 ve 150 hp güçüreten 1.7 ltrelik dCi motor ve 200 hp güç üreten 2.0 dCi motor seçenekleri sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu