Romanya Karsan dedi

Karsan, Romanya'nın Dej Belediyesi'ne Atac Electric modelinden 16, Jest Electric'ten ise 4 adet teslim etmek üzere anlaştı.

Otomotiv ihracatında Türkiye’de önde gelen firmalardan Karsan, Jest Electric ve Atak Electric, yüzde 100 elektrikli toplu taşıma araçlarıyla Avrupa’da ismini yaymaya devam ediyor.

Avrupa’ya ismini yayan Karsan, Romanya’nın Dej Belediyesi’ne Atac Electric modelinden 16 adet,  Jest Electric modelinden ise 4 adet teslim etmek üzere anlaşma sağladı.

Bölgedeki distribütörü Anadolu ROM, Avrupa Birliği Bölgesel Kalkınma Fonu desteğiyle Dej Belediyesi’ne ait toplu taşıma sistemlerinin modernize edilmesi kapsamında açılan ihalenin kazananı Karsan, sipariş edilen elektrikli araçları teslim etmeyi 2020 yılında planlıyor.

Karsan’ın elektrikli araçlarından, 6 metrelik boyutuyla şehir içinde üstün manevra kabiliyeti sergileyen Jest Electric,  BMW üretimi elektrikli motoruyla 125 kW güç ve 290 Nm tork üreten motor, 44 ve 88 kWh bataryalarla tercih edilebiliyor. Bununla beraber Jest Electric 210 km’ye kadar menzil sunuyor.

Elektrikli araçlardan bir diğeri Atac Electric ise, 230 kW motor gücü ve 2400 Nm tork üreterek performanslı bir sürüş kazandırıyor. Beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesine kavuşan Atak Electric, AC şarj ünitesinde 5 saatte, DC ünite de ise 3 saatte şarj olabilen toplu taşıma aracı 300 km menziliyle rakiplerinin önüne geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu