Seat, İspanya’da üretime yeniden başladı

Katalan bölgesindeki gösteriler nedeniyle 17 Ekim'de üretimi durduran Seat, yeniden başladı.

VAG Grubu’nun İspanyol markası Seat, Barselona’daki gösteriler nedeniyle geçen hafta üretimi durdurmuştu. 17 Ekim’de üretimi askıya alan ​​Seat, 5 gün zarfında yaklaşık 3.500 otomobilin üretimini yapamadı. 21 Ekim Pazartesi günü yeniden üretime başlayan Seat, önümüzdeki haftalarda üretim kaybını telafi edeceğini belirtti.

Katalan ayrılıkçı liderlerin tutuklanmasının ardından Barselona sokaklarında başlayan gösterilerin ardından Seat, Perşembe gününden itibaren üretim hatlarını durdurdu.

Barselona yakınlarında olan Martorell fabrikasına gösteriler nedeniyle personelin ulaşamadığı ve bu nedenle üretimin durdurulduğu bildirildi. Bu süre içinde beyaz yakalılar kendi evlerinden çalışmaya devam etti. Gösterilerden daha az etkilenen bir bölgede olan Nissan ise üretimine aksaksız devam etti.

Sendikalar genel grev çağrısı yapmasının ardından yüzlerce gösterici Cuma günü Barselona’nın merkezinde polisle çatışmaya girerken, öğrenciler de okulları boykot etti. Olaylar sonrasında Barselona havaalanında 50’den fazla uçuş iptal edildi ve yerel ulaşım hizmetleri aksadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu