Seat’ın iki küçüğü Arona ve Ibiza makyajla gençleşti

Makyaj operasyonuna uğrayan Arona ve Ibiza, daha dijitalleştirilmiş iç mekan ve yeni donanım seviyeleri sunuyor.

İspanyol marka Seat, B-SUV sınıfındaki temsilcisi Arona’yı ve B-HB Ibiza modelini makyajladı. VW T-Cross ve Skoda Kamiq modelinin kuzeni Arona makyajla birlikte; SE, SE Technology, FR, FR Sport, Xperience ve Xperience Lux donanım seviyeleri ile geldi.

Ufak dokunuşlar yapılan Arona’da, makyajla birlikte; biraz daha genişleyen ızgara, kaslı ve sportif bir ön tampona yer verilmiş. Sis farları ise far grubunun altın yerleştirilmiş. Yan ve arka cephede değişikliğe uğramayan Arona Xcellence donanım seviyesinin yerini alan Xperience versiyonunda daha şişkin bir difüzör kullanarak bir B-SUV araç olduğunu daha da benimsiyor. Sapphire Blue, Camouflage Green ve Asphalt Blue gibi renkler makyajla birlikte listeye ekleniyor. Ayrıca alaşım jant seçenekleri arasında 2 adet 18 inçlik jantlar da yer alıyor.

Dış tasarımda makyajdan çok az etkilenen Ibiza, tüm versiyonlarında LED far özelliği sunuyor.  Makyajla birlikte Ibiza’nın renk listesine Asphalt Blue ve Sapphire Blue renkleri de ekleniyor. Arona ve Ibiza modellerinin model yazıları da markanın diğer modellerinde olduğu gibi el yazısı şeklinde bagajda yer alıyor.

Seat Ibiza Foto Galeri

Tazelenen Arona ve Ibiza, makyaj ile birlikte tamamen değişen bir dashboard sunuyor.  8.25 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran standart olarak sunulurken, SE Technology’den itibaren ise 9.2 inçlik ekrana yer veriliyor. Arona’nın opsiyon listesinde ise 10.25 inç büyüklüğe sahip dijital gösterge paneli sunuluyor. Her iki aracın dış rengine uygun trim parçalar ise iç mekana renklilik katıyor.

Makyaj sayesinde Arona kaputunun altında şu motor seçeneklerine yer veriyor;

  • 1.0 TSI: 95 hp güç, 175 Nm tork ve 5 ileri manuel şanzıman.
  • 1.0 TSI: 110 hp güç, 200 Nm tork 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman.
  • 1.5 TSI: 150 hp güç, 250 Nm tork ve 7 ileri DSG şanzıman.

Seat Arona Foto Galeri

Makyajın Ibiza’ya getirdiği motor seçenekleri

Ülkemizde 1.0 litrelik hacme sahip iki motor seçeneği ile satışta olan Ibiza, yeni motor seçenekleri ile göz dolduracak.

  • 1.0 TSI: 95 hp güç, 175 Nm tork ve 5 ileri manuel şanzıman.
  • 1.0 TSI: 110 hp güç, 200 Nm tork 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman.
  • 1.5 TSI: 150 hp güç, 250 Nm tork ve 7 ileri DSG şanzıman.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu