Shell’den Sağlık Bakanlığına dezenfektan desteği

T.C. Sağlık Bakanlığı’na 5 milyon TL akaryakıt desteğinde bulunan Shell Türkiye, şimdi de 175 bin litre dezenfektan desteğinde bulunuyor.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Covid-19 salgını mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığına 5 milyon TL akaryakıt desteğinde bulunan Shell Türkiye, şimdi de dezenfektan ürünlerine artan hızlı talepler üzerine dezenfektan bağışında bulundu. Ülkemizde oluşan dezenfektan ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak üzere Shell Türkiye, 127 bin litre Izopropil alkol hammaddesi ile, Organik Kimya tarafından 175 bin litre dezenfektan bağışlamak için işbirliği gerçekleştirdi.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Shell Türkiye ve Organik Kimya tarafından yaklaşık 175 bin litre ürettirilecek dezenfektan, tüm lojistik faaliyetleri üstlenilerek Mayıs ayı içerisinde dağıtımı sağlanacak. Üretilecek dezenfektan, 5 litrelik kaplara aktarılarak, T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili kamu kurumlarına Shell Türkiye ve Organik Kimya tarafından bağışlanacak.

Ahmet Erdem – Shell Türkiye Ülke Başkanı

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “ Shell Türkiye olarak ülke çapında yürütülen yoğun mücadeleye destek olabilmek adına, Mart ayında T.C. Sağlık Bakanlığımıza akaryakıt desteği sağlamıştık. Buna ilaveten el dezenfektanı ihtiyacının arttığı bu dönemde ise Organik Kimya ile birlikte Türkiye’de oluşan bu ihtiyacı karşılamak üzere işbirliği yaparak, harekete geçtik. Bu mücadelede emeği geçen, katkısı olan herkese ve el dezenfektanı desteğimizde işbirliği yaptığımız Organik Kimya’ya özellikle teşekkür ediyoruz. Üstün çabalarla yürütülen bu mücadeleye ve dayanışmaya Shell olarak akaryakıt ve kimya ürünlerimizle katkıda bulunmaktan mutluyuz. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğine inanıyoruz.” dedi.

Simone Kaslowski – Organik Kimya CEO’su

Organik Kimya CEO’su Simone Kaslowski ise “Ülkemizin COVID-19 ile mücadelesinde, sağlık alanında ilk günden itibaren yürütülen başarılı sürece destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Organik Kimya – Shell Türkiye işbirliği ile bu anlamlı mücadeleye katkı sağlamak amacıyla T.C. Sağlık Bakanlığımıza bağışlanmak üzere dezenfektan üretimi projesini hayata geçirdik. Üretimini sağladığımız dezenfektanların özellikle sağlık çalışanlarımızı koruyacak olması bizim için ayrı bir övünç kaynağı. Çalışanlarımızı ve sağlıklarını korumayı, sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeyi ve toplumumuza hizmet vermeyi sürdüreceğiz.Bu önemli projede yer alan başta tüm çalışma arkadaşlarımız olmak üzere işbirliği yaptığımız Shell Türkiye’ye ve Sağlık Bakanlığmıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ülkece, yardımlaşma ve dayanışma ile bu zorlu sürecin üstesinden geleceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu