Sıkıştırılmış Doğal Gazla çalışan Yeni Skoda Octavia G-TEC

Skoda, sıkıştırılmış doğal gaz yakıtıyla (CNG) çalışan ve 500 km'lik gaz menziline sahip olan Octavia G-TEC modelini tanıttı.

Çekyalı otomobil üreticisi Skoda, sıkıştırılmış doğal gaz yakıtıyla çalışan ve 500 km’lik gaz menziline sahip olan Octavia G-TEC modelini tanıttı. Yeni Octavia G-TEC, toplam 17.33 kg doğal gaz depolayan üç CNG tankının yanı sıra 9 litrelik bir benzin deposu da sunuyor.

Yeni Octavia G-TEC, kaputunun altında 130 hp güç üreten 1.5 litrelik TSI motora yer veriyor. Araç CNG modundayken, 100 km’de 3,4-3,6 kg yakıt ekonomisi sağlarken, benzin modunda ise 100 km’de 4.6 litre yaktı tüketimi sağlıyor. 9 litrelik tankında sadece benzin kullanan Octavia G-TEC benzinde 190 km, gazda 500 km olmak üzere toplam 690 km menzil sunuyor. Ayrıca araç, CNG ve benzin modu arası geçişleri sürücüye bırakmadan kendi otomatik olarak yapıyor.

Yeni Octavia G-TEC, CNG tanklarına rağmen hatchback versiyonunda 455 litre, station wagon versiyonunda ise 495 litre bagaj hacmi sunuyor. Skoda Octavia G-TEC modelini önümüzdeki sonbahar aylarında Avrupa’da piyasaya sürecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu