Skoda Rapid Yenilenen Yüzüyle Golf’e Rakip

Skoda’nın B sınıfındaki temsilcisi Rapid, en son geçtiğimiz yıl küçük bir makyaj operasyonu geçirmişti. 2012 yılından bu yana mevcut kasasıyla devam eden ve artık değişim vakti yaklaşan Skoda Rapid, bambaşka maceralara yelken açmaya hazırlanıyor!

Skoda Rapid, yeni jenerasyonu ile evrim geçirecek

Skoda İngiltere’nin satış ve pazarlama müdürü Alain Favey, yeni Rapid ile ilgili dikkat çekici bilgiler paylaştı. Favey’in verdiği bilgilere göre Rapid ismi yenilenecek, ayrıca segmenti C-hatchback olarak revize edilecek. Favey, bu kararı Çek markanın diğer modeli Octavia ile rekabet oluşmaması için aldıklarını belirtiyor. Bu arada aracın Spaceback adlı station versiyonu da tıpkı sedan gibi emekliye ayrılacak.

SEAT Arona’nın kullandığı MQB A0 platformu üzerine geliştirilecek yeni Skoda Rapid, kaputunun altında 1.0 ve 1.5 litrelik TSI motorları taşıyacak. Dizel motorseçeneklerine devam edecek olan aracın elektrikli versiyonu, en azından şuan için planlanmıyor. Bu noktada markanın ilk saf elektrikli modeli olan Skoda Vision E’nin 2020 yılında yollarda olacağını belirtelim.

Skoda, yeni Rapid ile Volkswagen Golf’ün karşısına ciddi bir rakip çıkarmak istiyor. Bakalım adı ve sınıfı tamamen değişecek araç, otomobil severleri ne kadar şaşırtacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu