Subaru BRZ yenilendi: Bildiğin Porsche

Mevcut modelde yer alan 2.0 litrelik dört silindirli motor yerini 2.4 litrelik üniteye bırakıyor. 205 hp güç ve 205 Nm tork sunan mevcut BRZ ikinci nesilde gücünü, 230 hp ve 250 Nm'ye çıkarıyor.

Subaru, ikinci nesil BRZ’nin örtüsünü kaldırdı. Mevcut modelde yer alan 2.0 litrelik dört silindirli motor yerini 2.4 litrelik üniteye bırakıyor. 205 hp güç ve 205 Nm tork sunan mevcut BRZ ikinci nesilde gücünü, 230 hp ve 250 Nm’ye çıkarıyor. Eskiye oranla güçte yüzde 11, torkta ise yüzde 15 seviyesinde gerçekleşen artışı sağlayan 2.4 motor, 7000 devir çevirebiliyor.

Daha tepkili ve sert sürüş karakteri sunmak için şaside yenilik yapan Japon otomobil üreticisi Subaru, ön aksın rijitliğini yüzde 60 oranında arttırırken, araç genelindeki rijitliği ise mevcut BRZ’ye oranla yüzde 50 daha yükseltilmiş ve ağırlık merkezi ise bir miktar aşağı çekilmiş.

Aşağı doğru inen kaslı kaput, LED elemanlarla donatılan farlar ise genişleyen tamponu güzelce çevreliyorlar. Dış tasarımıyla daha hırçın yapıya bürünen ikinci nesil BRZ, bu tasarımla Porsche modellerini de andırmıyor değil. Daha yüksek arka cepheye kavuşan BRZ, daha büyük difüzör ile sportifliğini bütünlüyor.

En güncel multimedya sistemi yazılımının kullanıldığı 8 inçlik boyutlu bir dokunmatik ekran iç mekanda öne çıkan detaylar arasında. 7 inçlik dijital gösterge ise sürüş moduna göre düzen değiştiriyor. Örneğin “Track” modunda iken BRZ sürücüsüne yağ basıncı, motor sıcaklığı gibi verileri daha belirgin şekilde gösteriyor.

Otomatik şanzımanlı tüm BRZ’ler, standart olarak EyeSight adı verilen güvenlik paketiyle donatılacak. Şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici ve otomatik acil durum freni gibi teknolojiler bu pakette mevcut. Şimdilik Subaru, yeni BRZ’nin fiyatına ve satılacağı pazarlara dair bir açıklama yapmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu