Taşıt kredisi kampanyası sektöre canlılık kattı

Kampanya sayesinde sıfır araç bayileri satışlarında %100 artış gördü.

Kamu bankaları yerli üretimi desteklemek amacıyla geçtiğimiz haftalarda taşıt kredisi kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya sayesinde, sıfır otomobil satış merkezlerinde otomobil satışları geçen aya göre yüzde 100 artış gösterdi.

Taşıt kredisi kampanyası ile yerli üretim araçların ve bunun beraberinde diğer markaların da fiyat politikalarında indirime gitmesi araç satışlarında iki kat artış gösterdi. İnanlar Grup’un Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı olan Turgut İnal, AA muhabirine şu açıklamalarda bulundu, kamu bankalarının uygulamalarıyla faiz oranlarının psikolojik sınır olan 0,99’un altına düştüğünü söyleyen İnal, satışların Eylül ayına göre yüzde 100 arttığını da açıklamasına ekledi. İnal, bu durumun yıl sonuna kadar aynı hızda sürmesini beklediklerini belirtti.

Sıfır araç satış taleplerine yetişmekte güçlük çektiklerini ifade eden Turgut İnal, “Hafta sonları araç satış mağazalarının önünde otopark yeri bulunmuyor. Çok ciddi bir taleple karşı karşıyayız. Bu kadarını beklemiyorduk. Bu hızla giderse yıl sonuna kadar Türkiye’deki tüm markaların stokları biter, araç kalmaz.” dedi.

Toyota Plaza Akkoyunlu Satış Müdürü Ramazan Güleryüz de 2019’un 3 çeyreğinin daralmayla geçtiğini belirtti. Sektörde ay başından bu yana yaşanan hareketliliğe değinen Güleryüz, “Şu anda satmaya araç bulamıyoruz, o pozisyona geldik. Sadece Toyota markası değil, tüm markalarda aynı durum söz konusu.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu