Teknolojik Qashqai: N-TEC

NISSAN Intelligent Mobility teknolojisinin yeniliklerini daha geniş bir kitleye sunan yeni QASHQAI N-TEC modeli, NISSAN tasarım ve teknolojisinin en iyi yanlarını bir araya getiriyor.

Japon otomotiv üreticisi NISSAN, yeni QASHQAI N-TEC modeli ile araç sahiplerinin tasarım ve gelişmiş teknoloji beklentilerini bir araya getiriyor.

NISSAN otomotiv pazarına en kullanışlı, en uygun teknolojiyi getirme geleneğini ileri teknolojisi ile piyasaya çıkartığı yeni QASHQAI N-TEC modeli ile sürdürüyor.

Crossover araç müşterilerinin hem estetik arayışına cevap veren hem de teknolojik ihtiyaçlarını karşılayan, NISSAN Intelligent Mobility teknolojisinin yeniliklerini daha geniş bir kitleye sunan yeni QASHQAI N-TEC modeli, NISSAN tasarım ve teknolojisinin en iyi yanlarını bir araya getiriyor.

QASHQAI N-TEC, genellikle sadece üst sınıf otomobillerde görmeye alışkın olduğumuz gelişmiş ProPILOT sistemi ve Akıllı Park Yardımı özelliklerini barındırıyor. Sürücülerin sürüşten aldıkları keyfi bir sonraki seviyeye taşıyan QASHQAI N-TEC, dijital hayata kolayca bağlanmak için Apple CarPlay ve Android Auto gibi NissanConnect özellikleri içeriyor.

NISSAN QASHQAI N-TEC teknolojisi ve gelişmiş ProPILOT sistemi ile günlük sürüşte yaşanan stresi azaltan bir crossover modeli sunuyor kullanıcılarına. Aracın otoyolda ilerleyişini izleyen ProPILOT, QASHQAI’nin hareket ettiği şeridi takip etmesine yardımcı oluyor ve hızını düzenliyor. Trafik sıkışıklıklarını yöneterek öndeki araçla olan mesafeyi kontrol ediyor.

Akıllı Park Asistanı ise geri geri park etmenin stresini ortadan kaldırıyor. Gelişmiş sensörler sayesinde uygun park yerini tespit ediyor ve ardından kendi başına park manevrasını gerçekleştiriyor. Bu noktada sürücünün sadece hızı ayarlaması ve çevre görünümü monitörünü (dokunmatik ekranda otomobilin çevresinin kuş bakışı görünümü) takip etmesi yeterli oluyor.

Akıllı telefonunuzdan aşina olduğunuz deneyimi NissanConnect, Apple CarPlay ve Android Auto aracılığıyla QASHQAI N-TEC, kullanıcılarına sunuyor. Dikkat dağıtan etkenleri en aza indirgemek için dokunmatik ekran ve sesli kontrol aracılığıyla ses, navigasyon ve mesajlaşma uygulamalarını kullanmanızı da sağlıyor.

Tasarım bakamından QASHQAI N-TEC, tamamen siyah 19 inçlik jant seti, karartılmış ışıklandırma grubu, koyu renk ön panjur ve parlak siyah ayna yuvaları ile daha şık ve çarpıcı bir görünüme kavuşuyor. Siyah temalı bu yükseltmeyle NISSAN, Alcantara döşemeli koltuklar, yumuşak dokunuşa sahip malzemeler ve parlak siyah hava menfezleri ile aracın iç tasarımında da dikkat çekiyor. QASHQAI N-TEC’in sahip olduğu bu göz alıcı stil ile NISSAN, öncü crossover modelini daha da ileriye götürüyor.

Araştırmaya göre müşteriler daha fazla teknoloji talep ediyor

Teknoloji otomotiv piyasasını değiştirdikçe, tüketicilerin otomobillerde görmek istedikleri teknolojiye karşı tutumları da değişiklik geçiriyor. NISSAN yakın zamanda yaptığı araştırmayla otomobil müşterilerine, yeni teknolojinin ortaya çıkmasının satın alma kararlarını nasıl etkilediği sordu. Araştırmanın sonuçları teknolojinin otomobil satın alma kararları verilirken giderek daha önemli bir faktör haline geldiğini gösteriyor.

Avrupa genelinde 5 bin 500’den fazla sürücünün katıldığı araştırma, tasarım ve teknolojinin otomobil seçiminde en önemli iki belirleyici faktör olduğunu gösteriyor. Tasarım, sürücülerin yüzde 94’ünü cezbetmeye devam ederken, sürücülerin yüzde 79’u ise uydu navigasyonunun son yıllarda sunulan en iyi yenilik olduğunu düşünüyor. Bu iki özelliğin hemen ardından da park sensörleri (yüzde 72) geliyor. Otonom sürüş teknolojisi, en kullanışlı (yüzde 45) özellik olarak tanımlanırken, bunu, gişelerden geçişlerde ve park etmede kullanılan akıllı ödeme teknolojisi (yüzde 40) ve sesle etkinleştirme özelliği (yüzde 38) takip ediyor. Sürücüler hız kontrol (yüzde 53), trafik işareti tanıma (yüzde 45) ve dokunmatik ekranlı araç içi eğlence sistemlerini (yüzde 41) de “kullanışlı” olarak tanımlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu