Tesla Model 3 4×4 kitleriyle arazide

Tesla'nın elektrikli asfalt otomobili Model 3, Norveçli bir kullanıcı için Alman Delta4x4 şirketi tarafından arazi aracına dönüştürüldü.

Düşük vergiler sayesinde elektrikli araçlara ilginin yüksek olduğu ve Tesla’nın çok sattığı Norveç’te bir Model 3 kullanıcısı, aracını off-road savaşçısına dönüştürmek için Alman Delta4x4’ün kapısını çaldı.

Zaten dört çeker olan ancak yerden yüksekliği, süspansiyonları arazi şartlarına uygun olmayan elektrikli araç Model 3, Delta4x4 şirketinin yaptığı modifikasyonla hafif bir off-road aracına dönüştü. Standart ölçüsü 1.443 mm olan Model 3’ün yüksekliği, Delta4x4’ün 35 mm’lik yükseltme kiti ile 1.478 mm’ye çıktı. Model 3, Delta4x4’ün araca uyguladığı 18 inçlik yeni jantlar ve arazi lastikleriyle bir off-road kahramanına dönüştü.

Delta4x4, sosyal medyadan Model 3’te kullandığı yükseltme kitlerini, jantları ve arazi lastiklerini paylaştı ve isteyen kişilerin sipariş verebileceğini ilan etti. Bu sayede Model 3 sahibi olan off-road tutkunları istediği zaman dilediği gibi arazide gezintiye çıkabilecekler.

Tesla Model 3’ü araziye hazırlamanın maliyeti ne kadar? 

Delta4x4, Model 3’te sunduğu 35 mm’lik süspansiyonlu kaldırma kitini 480 Euro’ya, Cooper 245/45R18 lastikleri ile birlikte verilen jantları 1.500 Euro’ya satışa sunuyor. Ayrıca FlangeLock korumalı Classic B jantlar ile aynı lastiklerin montajı, 2.500 Euro’ya geliyor. Sonuç olarak Model 3’ü arazi şartlarına uygun hale getirmenin bedeli toplam 4.480 Euro’ya mal oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu