TOGG üretim tesisinin bu ay içinde temeli atılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG'un Gemlik'teki fabrikasının temelini bu ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla atmayı planladıklarını belirtti. 

Geçtiğimiz hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil çalışmalarının planlandığı şekilde devam ettiğini ve yakın tarihte fabrika temelinin atılacağını açıklamıştı. Şimdi de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Otomobili TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının temelini bu ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla atmayı planladıklarını belirtti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG projesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Hedefimiz 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek. İki sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Tabii burada Bursa sanayisi her zaman çok önemli olacak. Bursa otomotiv yan sanayisi bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. Bütün bu konularla alakalı İbrahim Burkay kardeşim ile görüştük. Artık Bursalı TOGG var. Bursa’nın sektördeki tecrübelerinden istifade etmeyi istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a Bursa’nın ev sahipliği yapacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın otomotiv yan sanayisinde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu ve fabrikanın hem Bursa hem de Türkiye için kritik bir önem arz edeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu