Toyota fabrikasına yeniden Türk genel müdür

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’nin başına tekrar Türk genel müdür atandı. Şirketin halen Genel Müdür ve CEO'su olan Toshihiko Kudo’nun Japonya’da yeni bir göreve atanması sebebi ile Genel Müdür ve CEO görevini 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Erdoğan Şahin üstlenecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’de üst düzey görev değişikliği kararı alındı. 2018 yılında dönemin genel müdürü ve CEO’su Hiroshi Kato’nun yerine gelen Toshihiko Kudo, tam 3 yıl görevde kaldığı Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’nin genel müdürlük ve CEO’luğunu halen genel müdür yardımcısı olan Erdoğan Şahin’e devrediyor. Erdoğan Şahin 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren şirketin genel müdürü ve CEO’su olacak.

Erdoğan Şahin kimdir?

İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü’nden 1987’de mezun olan Şahin, Toyota kariyerine 1992’de yeni kurulmuş olan Toyotasa organizasyonunda kalite mühendisi olarak başladı. İki yıllık Toyota Japonya eğitimi sonrası, 1994’te Türkiye’de üretilen ilk Toyota modeli olan 7. nesil Corolla’nın üretim hazırlıklarını yapan ekipte yer aldı.

Sonraki yıllarda, üretilen tüm yeni modellerin devreye alınmasında aktif görev alan ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de farklı bölümlerde üst düzey sorumluluklar üstlenen Şahin, 2013’te 4 yıl sürecek Brüksel merkezli Toyota Avrupa Lojistik Direktörlüğü görevine atandı.

Sonrasında 2017’de Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden ve 2020 Ağustos’ta atandığı Toyota Çekya Fabrikasında proje şef liderliği görevini halen yürüten Şahin, 1 Ocak’ta Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü ve CEO’su olarak yeni görevine başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu