Ünlü İtalyan Giulietta’nın üretimi duruyor mu?

Alfa Romeo, C-Hatchback modeli Giulietta’nın üretimini önümüzdeki baharda durdurmaya hazırlanıyor. 

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo; Audi A3, Mercedes-Benz A-Serisi ve BMW 1 Serisi rakibi olarak görev yapan, 2010 yılında Avrupa bölgesi için sunulan, 2014 ve 2016 yıllarında aldığı iki makyajın yanı sıra 2019 model yılı için de ufak şekilde güncellenen modeli Giulietta’nın üretimini durdurmaya hazırlanıyor.

Alfa Romeo, Giuiletta’ya azalan talebe bağlı olarak Cassino fabrikasında günlük üretim adedini 70’ten 40’a çekmesiyle birlikte ve düşük satış rakamları nedeniyle oldukça karanlık görün Giuiletta’nın üretimi durdurulmasını belirtti.

Maserati Levante

Marka, Cassino fabrikasında daha fazla yer açılmasını sağlamak için Giulietta’nın üretiminin durduracak. Bununla beraber tesiste, FCA (Fiat Chrysler Automobiles) bünyesinde sunulan Levante’nin altına yerleşecek olan Giorgio tabanlı Maserati SUV üretilecek. Aynı zamanda Alfa Romeo, Giuiletta yerine Tonale SUV’nun üretim versiyonuna odaklanıyor.

Tonale Concept

Ayrıca Alfa Romeo, Avrupa pazarının B segmentinde Audi Q2 ve Mercedes GLA’ya rakip olmak üzere 2022’de başka bir SUV modeli piyasaya sürmeyi hedefliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu