Volkswagen Polonya’da 450 kişiyi işten çıkarıyor

VW, koronavirüs salgını nedeniyle yeni araçlara olan talebin azalmasındaki sebebiyetle birlikte Polonya'nın Poznan şehrindeki üretim tesisinden 450 çalışanının işine son vereceğini belirtti. 

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, araçlara olan taleplerde büyük düşüşler yaşanıyor. Araçlara olan talebin düşmesi ile birlikte birçok otomotiv üreticisi masraflarını kısmak için personel azaltma yolunda ilerliyorlar.

Masraflarını kısma yolunda ilerleyen otomotiv üreticilerinden biri olan VW, masraflarını kısmak için salgın nedeniyle 27 Nisan’da tek vardiya olarak üretime yeniden başlattığı Polonya’nın Poznan şehrindeki üretim tesisinden 450 çalışanının işine son vereceğini belirtti.

 İşten çıkarma kararından yeni araçlara olan talepte düşüş yaşanmasının etkili olduğunu belirten Volkswagen’in Poznan yöneticisi Jens Ocksen konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:”Dünya genelinde devam eden Covid-19 salgını ve zor ekonomik koşullar piyasada belirsizliğe ve Volkswagen Poznan’ın ürünlerine olan talepte ciddi düşüşe yol açtı. Koronavirüs, her kıtada ciddi kayıplara neden oldu. Bu durumun sonuçları firmamızca da net bir şekilde hissedilmekte” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu