Volvo’dan 180 km/s hız sınırı

Volvo'nun yeni otomobilleri 180 km/s hız sınırını aşamayacak. Türkiye'de Ağustos ayından itibaren satılacak olan modellerde buna dahil olacak.

Volvo geçtiğimiz yıl, gelecek yıllarla alakalı açıkladıkları “sıfır ölümlü kaza” stratejisi doğrultusunda alınan hız sınırı kararını uygulamaya geçirdi. Gelen açıklamaya göre markanın otomobillerinin artık 180 km/s hızı geçemeyecek.

Hız sınırı limitinin aşağıya çekilmesine ek olarak Volvo modelleri, ailenin daha tecrübesi ve genç olan sürücüleri için de yeni bir sistem sunuyor. Bu sistem doğrultusunda otomobilin hız sınırına ek kısıtlamalar da getirilebilecek. Bunu yapmak için ise ekstra bir “Bakım anahtarı” gerekiyor. Markanın güvenlik merkezi tepe yöneticisi Malin Ekholm, “Otomobil üreticilerinin trafik güvenliği artırma açısından en sorumlu varlık olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Volvo Cars EMEA başkan yardımcısı ve Volvo Cars Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen ise, “Volvo, geçtiğimiz yıl açıkladığı gibi 21 Mayıs’tan itibaren üreteceği tüm otomobillerinde maksimum hızı 180 km ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye ağustos ayından itibaren gelecek otomobillerde bu sınırın olacağını ortaya koyuyor.” dedi. Volvo, geçtiğimiz yıl açıkladığı gibi 21 Mayıs’tan itibaren üreteceği tüm otomobillerinde maksimum hızı 180 km ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye ağustos ayından itibaren gelecek otomobillerde bu sınırın olacağını ortaya koyuyor.

Volvo Cars EMEA başkan yardımcısı ve Volvo Cars Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu