Yeni BMW 2 Serisi Coupe’nin görüntüleri sızdı

8 Temmuz 2021'de Goodwood Hız Festivali'nde tanıtılacak olan yeni nesil BMW 2 Serisi Coupe'nin görüntüleri lansman öncesi sızdırıldı.

G42 kasa kodlu yeni nesil BMW 2 Serisi Coupe’nin görüntüleri, tanıtım öncesi internete sızdı. Yeni BMW 2 Serisi Coupe, 6 Temmuz bu akşam online olarak, 8 Temmuz tarihinde ise Goodwood Hız Festivali’nde canlı olarak tanıtılacak.

Yeni BMW 2 Serisi Coupe’nin ön cephesinde klasik yatay böbrekler yer alıyor. Geniş tampon ve hava girişleri ile araç sportif bir görünüm sergiliyor. Arka cephede ise küçültülmüş stoplara yer verilmiş. Öndeki kaslı ve sportiflik, arka geniş tampon ve çift egzoz çıkışıyla devam ediyor.

Yeni 2 Serisi Coupe, farklı pazarlarda farklı motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Avrupa’da 218i, 220i gibi modellerin yanı sıra 6 silindirli (I6) 3.0 üniteden beslenen M235i, M240i gibi modellerin de yer alacağı belirtiliyor.  Kuzey Amerika pazarında, baz versiyon G42 kodlu 2 Serisi Coupe, 258 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 litrelik motora sahip 230i’nin satışa sunulacağı bildiriliyor.

Yeni BMW 2 Serisi Coupe’nin 8 ileri Sport Steptronic şanzıman ile geleceği, bu araçla ilgili bilinenler arasında yer alıyor. Ancak Bavyeralı otomobil üreticisi BMW, ilerleyen dönemlerde 6 ileri manuel şanzıman seçeneğini de Coupe modeline ekleyebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu