BMW küçük elektriklisi i3’ün menzilini uzattı

Yüksek voltajlı lityum-iyon bataryasıyla günlük kullanımda 260 kilometrelik menzil sunan BMW i3 (120 Ah), 407.800 TL’den başlayan fiyatlarla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında satışa sunuluyor. 

2014 yılında yollarla buluşan elektrikli BMW i3, yeni nesil yüksek voltajlı pilleri sayesinde, pil hücre kapasitesini 120 amper saate yükselterek günlük kullanımda ortalama 260 kilometrelik menzil performansı sunarken, bu değer kullanıma bağlı olarak 335 km’ye kadar ulaşabiliyor. Her biri on iki lityum-iyon depolama hücresine sahip ve sekiz modülden oluşan bataryasıyla BMW i3, bir önceki nesline göre sürücülere yüzde 30’luk bir menzil artışı sunuyor.

Yüksek voltajlı lityum-iyon bataryasıyla günlük kullanımda 260 kilometrelik menzil sunan BMW i3 (

120 Ah), NEDC ölçümlerine göre 335 kilometrelik bir menzil performansı elde ediyor. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin 8 yıl ve maksimum 100 bin kilometre batarya garantisi verdiği BMW i3 (120 Ah), modüler tasarımı sayesinde Borusan Otomotiv yetkili servislerinde kolaylıkla onarım ya da batarya değişimi yapılabilmesine olanak sağlıyor.

BMW’nin elektrikli sürüş karakterini ortaya koyan eDrive teknolojisiyle birlikte gelen i3, 170 hp güç sunan elektrikli motoruyla 0-100 km/s ivmelenmesini yalnızca 7.3 saniyede tamamlıyor. Kalkıştan itibaren kesintisiz bir güç sunan BMW eDrive teknolojisi, sessiz sürüş performansıyla konforu maksimum seviyeye taşırken, emisyonsuz olmasıyla da daha çevreci bir sürüşe imkan sağlıyor. Ayrıca, hızlı şarj istasyonundan yapılan şarj işlemiyle yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine gelebilen BM

W i3, kısa şarj süresiyle birlikte şehir içi kullanımında kolaylık sağlıyor.

Yenilenen donanım ve teknolojileriyle kullanıcılarına üs

t düzey konfor sunan BMW i3, en son nesil bağlanabilirlik özellikleriyle gelen Edition Electric seçeneğiyle kablosuz şarj, Apple CarPlay, HiFi by Harman Kardon Ses Sistemi ve yüksek çözünürlüğe sahip ekrandan iDrive dokunmatik kontrol konseptine olanak sağlayan Professional Navigasyon Sistemi gibi özellikleri sürücülerine standart olarak sunuyor. Ayrıca, anahtarsız girişe ve kilitlemeye olanak sağlayan Konfor Erişim Sistemi de standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra, BMW i Mavisi deri direksiyon, i Mavisi dikişli koltuklar, Andesite Gümüş İç Kaplama’yla gösterge panelindeki ve kapı alanlarında bitki kenafından yapılan kaplamalar, Edition Electric seçeneğinin dikkat çeken diğer özelliklerinden. Opsiyonel olarak sunulan Adaptif LED Far teknolojisiyle geceyi gündüze dönüştüren BMW i3, standart olarak sunulan Park Asistanı Paketiyle de kullanıcılarına şehir hayatını kolaylaştırıy

or.

ChargeNow kartıyla birlikte E-şarj’ın sunduğu ortak şarj hizmetlerinden yararlan

abilen BMW i3 sahipleri, ilave olarak 100 TL’lik bedelsiz kullanım hakkına da erişebiliyorlar. Ayrıca, bütün BMW i sahipleri için geçerli olan ve şarj süresini önemli ölçüde azaltan BMW i Wallbox, kullanıcıların talep ettiği lokasyona ücretsiz olarak kurulmaya devam ediyor. Standart şarj kablosuyla beraber, ortak şarj istasyonlarından faydalanma imkanı sağlayan mavi şarj kablosu ise BMW i3 sahibi olan BMW tutkunlarına hediye olarak sunuluyor.

Türkiye yollarıyla buluşan BMW i3 (120 Ah), 407.800 TL’den başlayan fiyatlarla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu