Bu da Corolla’nın SUV’u

Toyota, Yaris Cross'tan sonra Corolla'da da Cross ekiyle yepyeni bir SUV geliştirdi. Aracın lansmanı Tayland'da gerçekleştirildi.

Toyota, bildiğimiz modellerinin ismine Cross eki katarak yeni SUV sürprizleri yapmaya devam ediyor. Tayland’da tanıttığı yeni SUV modeli Corolla Cross RAV4 modelli ve C-HR modellerinin arasına konumlandırılacak.

Corolla ve C-HR modellerinin de alt yapısını oluşturan TGNA-C platformu üzerine geliştirilen yeni Corolla Cross; 4.460 mm uzunluğa, 1.825 mm genişliğe, 1.620 mm yüksekliğe ve 2.640 mm aks mesafesine sahip boyutlarıyla C-HR ve RAV4 modelleri arasında yerini alıyor.

Dış tasarımında RAV4’ten izler taşıyan Corolla Cross’ta, ön cephede belirgin bir siyah ızgara, keskin farlar ve LED gündüz farları dikkat çekiyor. Arkada ise kaslı siyah tampon, krom difüzör ve logo altında krom model yazısı yer alıyor.  Araç tavandaki piano black raylar ve tekerlekler üzerindeki siyah dodikler SUV efektini ortaya çıkarıyor. Corolla Cross’un iç mekanı ise mevcut Corolla modelleri ile büyük oranda aynı tasarıma sahip.

Yeni Corolla Cross, 141 beygir güç ve 175 Nm tork üreten 2ZR-FBE koduna sahip 1.8 litrelik bir benzinli motorla sunulacak. Bunun yanı sıra 100 beygir güç ile 142 Nm tork üreten 600 Volt’luk bir elektrik motorun eşlik ettiği 1.8 benzinli hibrit  seçeneği de bulunuyor.

İlk aşamada Tayland’da, satışa sunulacak Yeni Corolla Cross, ilerleyen aylarda diğer pazarlarda da satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu