Yeni Ferrari Roma: 620 hp

Eskiyi temsil eden yenilikçi İtalyan.

İtalyan otomobil üreticisi Ferrari, Roma modelini tanıttı. Ferrari minimalist tasarımı ile Roma modeli İtalya’nın 1950 ve 1960’lı yıllarını temsil ediyor.

Ferrari, Roma modelinde 620 hp güç ile birlikte 760 Nm tork üreten 3.9 litrelik çift turbolu V8 motorunu kullanıyor. 3.9 litrelik çift turbolu V8 motora sahip olan Roma, 8 ileri vitesli çift kavramlı şanzımanıyla zirve gücüne 7500 devirde ulaşan bu motor, 0-100 km/s hızlanmasını da 3.4 saniyede tamamlıyor. Aynı zamanda 9.3 saniyede 200 km/s’de ulaşan Roma, 320 km/s’i aşan maksimum hızı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Ferrari Roma modelinde retro genel hatlarıyla İtalya’nın 1950 ve 1960’lı yıllarını temsil ediyor olsa da teknoloji konusunda üst safhada olmaktan da kaçınmıyor. Aracın üzerindeki açılır kapanır kapı kolları ile aerodinamiği güçlendiren Ferrari mühendisleri, arka kısımda kullandıkları geniş cam ile aracın içerisine ışık girmesini oldukça kolaylaştırarak Roma’ya ergonmik bir hal kılmış.

Roma’nın içine baktığımızda ise Ferrari’nin yepyeni tasarımıyla karşılaşıyoruz. Yeni tasarımı sayesinde sürücüyü ve yolcuyu biribirinden ayıran yüksek orta konsolu sayesinden daha da ergonomik bir iç mekan sunuyor. Dijital gösterge paneli ile sürücüye ayrı keyif veren Roma, yolculara özel ekranları ile de keyifli yolculuklar sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu