Yeni GAZelle NN Panel Van satışa çıktı

Rusya’nın en büyük endüstriyel grubu olan Basic Elements’in bir alt kuruluşu olan GAZ Grup, Türkiye'de ürettiği GAZelle NN Panel Van'ın satışına başladı. Araçlar 13,5m3 versiyonuyla GAZ Türkiye bayilerinde satışa sunuldu.

Haziran ayında tamamıyla yenilenerek GAZelle NN Kamyonet olarak satışa sunulan modelin 13,5m3 hacimli Panel Van versiyonu Türkiye pazarına sunuldu.

Yeni baştan tasarlanan GAZelle NN, yeni motor kaputu, çamurluk, yan dikiz aynaları, tampon, ön ızgara ve LED farlarla daha agresif ve şık bir görünüme büründü.

Performansı yükselen GAZelle NN’nin motoru daha da güçlendi, Cummins F2.8 motoruyla şimdi tam 170 hp güce kavuşan araç, dokunmatik tuşlara sahip ön konsolu, dijital ekranları ve hız sabitleme fonksiyonuyla çok daha teknolojik. Euro 6 emisyon normuna uygun olan motoruyla 450 Nm tork üreten GAZelle NN, 6 ileri joystick vitesi ile de daha sessiz ve konforlu bir sürüş vaat ediyor. Araçta sürücü hava yastığı, ön sis farları ve 270 derece açılır, mıknatıslı sabitlenen arka kapılar standart olarak sunuluyor.

Gaz Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, GAZ’ın artık sadece fiyat avantajı ile değil geniş ürün gamı, tasarım, konfor, performans, kalite ve hizmet seviyesi ile de dikkatleri çekmeye başladığını, yeni GAZelle NN Panel Van’ın daha satışa sunulmadan beğeni kazanarak müşteriler tarafından ön sipariş verildiğini, Euro 6 emisyon sınıfına sahip ürün gamının Panel Van NN ile tamamlandığını ve yılın son 3 ayında artan talebe yetişebilmek için üretim adetlerini artıracaklarını ifade etti.

Yeni GAZelle NN Panel Van ve Kamyonetler Türkiye’de, Sakarya’daki fabrikada üretiliyor.

GAZ Grup hakkında:

Avrupa’nın önde gelen ve Rusya’nın en büyük ticari araç üreticisi olup, dünya çapında 40’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Grubun ürün portföyünde hafif ve orta ticari araçlar, otobüsler, ağır kamyonlar, aktarma organları ve araç komponentleri bulunur. GAZ Grup, önde gelen OEM firmaları Volkswagen ve Daimler ile endüstriyel ortaklıkları sayesinde uluslararası otomotiv endüstrisine de entegre olmaktadır. GAZ Grup tarafından benzin, dizel, gaz veya elektrik enerjisiyle çalışan motorlar üretilmektedir. Şirket, telematikli araçlar, gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ve otonom araçlar gibi ileri teknolojilerin geliştirilmesi konularında AR-GE çalışmalarını yürütmektedir. GAZ Grup, Rusya’da 13 tam entegre üretim tesisi işletmekte olup Türkiye ve Kazakistan’da montaj tesisleri bulunmaktadır.

Basic Element hakkında:

Rusya’daki en büyük ve en hızlı gelişmekte olan sanayi gruplarından biridir. Grup, Oleg Deripaska’nın kontrolünde olan veya Oleg Deripaska’nın ticari menfaatleri kapsamındaki şirketlerden oluşmaktadır. Grup yapıları, enerji, makina imalatı, finans, imalat mühendisliği, havaalanı yönetimi, ziraat ve diğerleri gibi pek çok ekonomik sektörde faaliyet gösteren şirketlerin varlık yönetimine iştirak eder veya şirketlerin kuruluş sermayelerinin önemli bir payının doğrudan sahibidir. Basic Element’in Rusya, BDT ülkeleri, Afrika, Avustralya, Asya, Avrupa ve Latin Amerika’daki 100’den fazla şirketinde 150.000’den fazla kişi çalışmaktadır. En + Group, GAZ Group, Basel Aero, Glavstroy Development ve diğerlerinin de dahil olduğu şirketlerin bir çoğu kendi pazar sektörlerinin ekonomilerinde kilit rol oynamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu