Yeni MINI Countryman: Daha teknolojik ve daha keyifli

Yeni MINI Countryman, rafine tasarımı, en yeni ekipman seçenekleri, yenilikçi teknolojileri ve daha keyifli bir sürüş deneyimi ile premium kompakt segmentteki eşsiz konumunu daha da ileriye taşıyor.

MINI’nin en büyük, SUV modeli Countryman, güçlü görünümü, beş kişinin rahatça seyahat edebileceği geniş yaşam alanı ve aynı zamanda hem şehir içinde hem de arazide sunduğu yetenekleriyle, hayran kitlesini artırmaya devam ediyor. MINI ailesinin en büyük ve çok yönlü özelliklere sahip SUV üyesi Yeni Countyman, rafine tasarımı, en yeni ekipman seçenekleri, yenilikçi teknolojileri ve daha keyifli bir sürüş deneyimi ile premium kompakt segmentteki eşsiz konumunu daha da ileriye taşıyor.

MINI tasarım geleneklerine uygun olan Yeni Countryman’in, tüm ince detaylar düşünülerek tasarlanan ön kısmı, modelin karizmasını daha fazla ön plana çıkarırken, yeniden dizayn edilen radyatör ızgarası ise markaya özgü altıgen tasarım ve tek parça krom çerçeveyle şekilleniyor. Standart olarak sunulan LED farları ve aynı zamanda LED sis farlarıyla daha şık bir görünüme kavuşan Yeni Countryman’in yenilenen arka tampon tasarımı, modelin güçlü ve çağdaş görünümüne katkıda bulunuyor. Ayrıca, Union Jack tasarımlı krom çerçeveli stoplar, sürücülere yüksek kaliteli LED teknolojisi sunuyor.

Çok yönlü sürüş özelliklerini fonksiyonel iç mekanı ile birleştir Countryman, üç yetişkinin rahatça yolculuk edebileceği bir arka yaşam alanı sunuyor. Ergonomik 40:20:40 oranında katlanabilir arka koltuklarla araç, 450 litrelik mevcut bagaj hacmini, 1390 litreye kadar çıkartılabiliyor. Tüm versiyonlarında spor deri direksiyonla sunulan Countryman, opsiyonel olarak sunulan elektrikli ayarlanabilir koltukları, sürücü tarafında bir hafıza fonksiyonu da dahil olmak üzere tercih edilebiliyor. Ayrıca yine opsiyonel olarak 5 inçlik bir dijital kokpit ekranıyla sunulan araç, dairesel tasarıma sahip dokunmatik 8.8 inçlik renkli ekranıyla da kabinin kalbini belirliyor.

Kapsamlı bir şekilde geliştirilen Yeni Countryman’in motorları, sürüş keyfiyle yakıt tüketimi arasında daha iyi bir denge kurulmasına olanak sağlıyor. Türkiye’de Ağustos ayından itibaren otomobil severlerle buluşacak Yeni Countryman, kaputunun altında 116 hp güç üreten 1.5 litrelik dizel motora sahip MINI Countryman One D veya 136 hp güç üreten 1.5 litrelik benzinli motora sahip MINI Countryman Cooper model seçenekleriyle tercih edilebilecek. Ayrıca benzinli motor seçeneğinde daha fazla macera isteyenler için ALL4, 4-çeker sistemi de otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu