Yeni nesil i10 üretimi başladı

Hyundai Assan İzmit Alikahya’daki fabrikasında yeni i10 üretimine başladı.

Hyundai’ın A segmenti aracı i10 Yeni tasarımı ve özellikleriyle merakla beklenirken Hyundai Motor Company’nin denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezi olan Assan Fabrikası üretimde ilk adımı attı.
İ10 Avrupa’da tasarlanan, geliştirilip İzmit’te üretilerek ihraç edilen, bölge pazarının ihtiyaçları için üretilmiş kompakt bir şehir otomobili.

Yenilenen dinamik tasarımının yanısıra kapsamlı güvenlik donanımları ve sınıfındaki üstün bağlantı özellikleriyle karakterize edilmiş A segmentindeki bir modelde nadiren görülen birçok özellik sunuyor. Hyundai Avrupa Pazarlama ve Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Andreas Christoph Hofmann, ““Müşterilerimiz istedi ve biz de onları dinledik. Yeni i10 ile A segmentindeki en iyi bağlantı ve güvenlik özelliklerini daha da cesur ve daha dinamik bir tasarımla sunuyoruz. Tüm bu üst düzey özellikler Yeni i10’u sıfır kilometre bir otomobili satın almak isteyen müşteriler için en iyi seçim haline getiriyor. Ayrıca, Yeni i10’u tamamen Avrupa pazarı için Avrupa’da üreterek markamızın Avrupa’ya olan bağlılığını da vurgulamış oluyoruz” dedi.
Ayrıca Hyundai i10, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde en çok satan A segmenti model olarak öne çıkıyor. Tasarımının yanı sıra önceki modele göre 20 mm daha geniş ve 20 mm daha kısa olarak üretiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu