Yeni NISSAN Micra Türkiye yollarında

Yeni Micra özellikleriyle daha ergonomik, daha kullanıcı dostu.

NISSAN’nın “şehrin vazgeçilmezi” olarak dünya çapında 50 yıllık güçlü bir mirasa sahip olan Micra modeli Türkiye’de görücüye çıktı.

NISSAN “Daha Sen” mottosuyla yeni modeli Micra’da, bir önceki modele kıyasla NISSAN’ın teknolojik vizyonunu yansıtan Nissan Intelligent Mobility özelliklerini barındırırken, etkileyici tasarımı, ferah iç mekânı ve güven veren sürüşüyle dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor.

1938 yılından bu yana dünyada 7 milyon adetten fazla, 2003 yılından bu yana Türkiye’de ise 57 binin üzerinde satış oranlarıyla Micra’ya güvendiklerini belirten  Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, yaptığı açıklamada; “NISSAN olarak, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan otomotiv sektörünü daha güçlü kılmak adına hem modellerimizle hem de servis, hizmet ve gelecek vizyonumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daralan sektöre rağmen tüm dinamizmimizle pazarı geliştirecek adımlar atıyoruz. Bu adımların en yenisi ise Türkiye yollarına çıkardığımız yeni Micra. NISSAN’ın, 30 yılı aşkın süredir tasarımı değişen, ruhu değişmeyen ikonik modeli Micra ile Türkiye’deki varlığımızı güçlendirirken, otomotiv sektörüne ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Yeni Micra ile yıl sonunda %3 pazar payı hedefliyoruz.” dedi.

Doğueri sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da 1997 yılından itibaren 2 milyonu aşan satış rakamı, Micra’nın araç sahipleri tarafından ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. NISSAN Micra, 1993 yılında Avrupa’da, Yılın Otomobili seçilen ilk Japon otomobil modeli olmuştu. NISSAN dünyasının en genç ve dinamik kullanıcı kitlesine sahip modeli olan Micra, yüksek manevra kabiliyeti ve esnek sürüş deneyimiyle tam bir şehirli aracı. Bugüne kadar ağırlıklı olarak kadınların tercih ettiği Micra, yeni tasarımı ve teknolojisiyle erkeklerin de tercih edeceği bir model haline geldi. Yeni aracımızın da tasarım, konfor, çeviklik, park kolaylığı, Akıllı Teknoloji özellikleri ve güvenlik konusundaki avantajlarıyla sürücülerin favorisi olmaya devam edeceğine inanıyoruz.” dedi.

Müşterilerine, farklı iç renk seçenekleri, BOSE® Personal ses sistemi ve orijinal aksesuar çeşitleri sunarak istediklerine cevap veren NISSAN Micra, Avrupa’daki kompakt araç segmentini de yeni bir seviyeye taşımayı başarıyor.

Kullanıcıları ile arasında özel bir duygusal bağ oluşturan ve aksesuarlar ile kişiselleştirilen Micra kullanıcılarını kendine bağlıyor.

Tamamen yeni yüze bürünen Micra, daha sportif, daha atletik, daha ve daha geniş bir görünüme sahip olurken, yeni teknolojik donanımlarıyla da daha premium bir tarz yakalamayı başarıyor.

Etkileyici dış tasarımını heyecan veren ileri teknolojilerle destekleyen yeni Micra, Akıllı Teknoloji özellikleri sayesinde artık daha güvenli. Günlük hayatı ve sürüş deneyimini kolaylaştıran Fren Destek Sistemi,  Akıllı Şerit Takip Uyarı Sistemi,  Akıllı Çarpışma Uyarı Sistemi, Akıllı Sürüş Kontrolü,  Akıllı Çevre Görüş Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı ile yeni Micra, sınıf atlatan daha güvenlikli bir teknoloji sunuyor.

Yeni Micra, 1.0 litrelik 3 silindirli 100 hp güç ile 165 Nm tork üreten 5 ileri manuel ve 100 hp güç ile 144 Nm tork üreten 7 ileri CVT şanzıman ile birlikte iki motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Aracın karakterine uyacak ve olabilecek en iyi performans sunan bu motorlar, yakıt verimliliği ile de cep dostu olmayı başarıyor.

Yeni Micra 4 farklı pakette sunulacak:

Visia, Tekna, Platinum ve Platinum Premium

Visia paketinde 16 inçlik çelik jantlar, entegre dönüş sinyalli yan aynalar, arka sis farları ve arka spoyler, yükseklik ve derinlik ayarlı teleskopik direksiyon, elektrik kumandalı ön camlar, yüksekliği ayarlanabilen koltuk kafalığı, katlanabilir arka koltuk, otomatik klima gibi özellikler, dış donanımları oluştururken, 7 inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto, gibi özellikler de iç donanım özelliklerini oluşturuyor. Aynı zamanda akıllı şerit takip uyarı sistemi, akıllı sürüş kontrolü, fren destek sistemi, akıllı çarpışma uyarı sistemi, hız sabitleyici gibi özellikler de bu pakette mevcut.

Tekna paketinde, Visia paketindeki özelliklere ek olarak 16 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörlü ön silecekler dış donanıma eklenmişken, iç donanımda ise karartılmış arka camlar ve deri direksiyon simidi öne çıkıyor. Paket, geri görüş kamerası, arka park sensörü, ön sis farları, otomatik katlanan ve ısıtmalı yan aynalara ek olarak NISSAN akıllı anahtar ve anahtarsız çalıştırma özelliklerini kapsıyor.

Platinum paketin, Tekna paketindeki özelliklere ek olarak dış donanımı, 16 inç alüminyum alaşımlı elmas kesim jantlarla destekleniyor. Vites topuzu ve el freni deri özelliğiyle sunulurken, geniş hoparlör sistemi, sürücü koltuk başlığında BOSE® Personal hoparlör, akıllı çevre görüş sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve hareketli nesne algılama sistemi, teknolojik özellikleri oluşturuyor.

Platinum Premium paketinde ise, Platinum paketindeki özelliklere ek olarak otomatik kararan iç dikiz aynası, akıllı şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma sistemi ve akıllı otomatik uzun far asistanı özellikleri barındırıyor.

Yeni NISSAN Micra, Kasım ayı itibariyle 109.000 TL’den başlayan fiyatlarıyla NISSAN yetkili satıcılarında sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu