Yeni Opel Astra sahnede

Peugeot 308 ile aynı EMP2 platformunu paylaşan yeni Opel Astra'da 1.2 litrelik benzin, 1.5 litrelik dizel ve 1.6 litrelik plug-in hibrit (PHEV) motorlar görev alacak. 

Alman otomobil üreticisi Opel, C-Hatchback sınıfındaki oyuncusu Astra’nın yeni neslini tanıttı. Yeni Astra L, kuzeni Peugeot 308’de kullanılan EMP2 platformunu paylaşıyor. Yeni nesil Opel Astra’da 1.2 litrelik benzin, 1.5 litrelik dizel ve 1.6 litrelik plug-in hibrit (PHEV) motorlar görev alacak.

Yeni Opel Astra L, selefi K nesline göre; 4 mm daha uzun (4.374 mm),  51 mm daha geniş (1.860 mm), 15 mm daha alçak (1.470 mm) ve 13 mm daha uzun dingil aralığına (2.675 mm) sahip.

Tasarımsal olarak bir önceki neslinden tamamen ayrılan yeni Astra, markanın Vizor adını verdiği yeni tasarım dilinden faydalanıyor. Parlak siyah bir panjur sunan Astra,  LED farları ile karakteristik bir ön cepheye yer veriyor. Opel’in Rüsselsheim fabrikasında üretilecek olan altıncı nesil Astra arka cephede, daha sportif ve kaslı bir tasarım sunuyor. Astra L; ince stoplar, yeni modern logo, kaslı tampon ve geniş spoiler ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni Astra, dış tasarımda olduğu gibi iç mekanında da K neslinden epey bir uzak. Dijitalleşen yeni Opel Asta L, iç mekanında 10 inç büyüklüğünde bilgi eğlence ekranı ve yine 10 inç büyüklüğe sahip dijital gösterge paneli sunuyor.  Yeni üç kollu direksiyon ise Astra’ya sportiflik katıyor.

Tıpkı 308 gibi yeni Opel Astra da kaputunun altında, 110 hp ve 180 hp güç üreten 1.2 PureTech turbo benzinli, 130 hp güç üreten 1.5 BlueHDi dizel, 180 ve 225 hp güce sahip 1.6 şarj edilebilir plug-in hibrit (PHEV) motor seçeneklerine yer veriyor. Bu motorlara 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu