Yerli otomobile yurt dışı talepler başladı

Türkiye'nin Otomobili TOGG ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, en az 10 ülkenin bayilik için irtibata geçtiğini ve yerli otomobile büyük bir ilgi olduğunu belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Meclis’te basın mensupları ile bir araya geldi ve sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin Otomobili TOGG ile ilgili Bakan Varank şu  gelişmeleri aktardı; ” 10 ülkeden bayilik için benimle irtibata geçtiler, yerli otomobile büyük bir ilgi var.” dedi. Aynı zamanda Varank, yerli otomobile Körfez ülkelerinden, Orta Asya ve Almanya’dan bu araca bayilik yapmak isteyenler olduğunu da belirtti.

Mustafa Varank-Sanayi ve Teknoloji Bakanı

Herkesin merak konusu olan yerli otomobilin fiyatı ile ilgili Bakan Varank, sınıfında rekabetçi bir fiyatla otomobilin piyasaya çıkacağını belirtti. Ayrıca Varank, otomobilin piyasaya çıktığında şarj istasyonları başta olmak üzere alt yapının hazır hale getirileceğini de aktardı.

Bu arada Türkiye’nin Otomobili TOGG’un Twitter hesabında “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ortakları bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı öncesi bir araya geldiler.” ifadesiyle birlikte iki kare fotoğraf paylaşıldı. Fotoğraf, “5 Baba Yiğit”ten İnan Kıraç’ın ortaklıktan ayrıldığını iddia edenlere cevap niteliği taşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Abi iyi günler bende fiat bravo 1.6 105 beygir var. Sizde bravoyla ilgili bir tanıtım videosu yaparmısınız? Çok iyi araba ama bu araba ile ilgili video yapan hiç yok.

    1. İyi Günler Ali, Fiat Bravo ile ilgili bir tanıtım videosu yapmayı düşünmüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu