Türkiye’nin Otomobili için son 1 hafta

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanıtım tarihini 27 Aralık olarak vermesinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da yerli otomobilin brandalı fotoğraflarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya’da gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide yerli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin Otomobili için “27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım” açıklaması ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; 27 Aralık tarihine ve “TOGG”, “Bilişim Vadisi” ve “Milli Teknoloji Hamlesi” etiketlerine yer verdiği  tweette, yerli otomobilin brandalı fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) logosuyla paylaşılan fotoğraflarda Bakan Varank’ın yanı sıra TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu başkan yardımcıları Taha Yasin Öztürk ile Tuncay Özilhan, TOGG Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk yer aldı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobilin 2021 yılında seri üretimi, 2022 yılının başlarında ise tamamen elektrikli bir C-SUV modeli olarak yollara çıkaracağını ve bununla beraber 2030 yılına kadar beş farklı model sunmayı planladığını belirtti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu