Yerli otomobilin temeli yakında atılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil çalışmalarının planlandığı şekilde devam ettiğini ve yakın tarihte fabrika temelinin atılacağını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili hakkında koronavirüs (Covid-19) süreci nedeniyle oynamalar olabileceğini ancak çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.

Varank, Kanal 7’de canlı yayınlanan “Başkent Kulisi” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kovid-19 salgını süreciyle, ülke olarak kendi kendine yetebilmenin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığına işaret eden Varank, bu kapsamda Türkiye’nin geldiği noktayı kamuoyuna göstermek istediklerini söyledi.

Varank, savunma sanayisindeki yerlilik oranını yüzde 70’lere çıkardıkları bilgisini vererek, bu kapsamda dışa bağımlı olunan konularda da büyük gayret gösterildiğinin altını çizdi.

“Türkiye’nin Otomobili Projesi” hakkındaki son gelişmeleri anlatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kovid-19 süreci nedeniyle birkaç haftalık oynamalar olabileceğini ancak çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.

Yakın zamanda fabrika temellerinin atılacağını, marka ve pazarlama ile ilgili planlamaların yapılacağını bilgisini veren Varank, Türkiye’nin Otomobili’nin 2022’nin sonunda yollarda olacağını dile getirdi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu