Yılın otomobili yeni Peugeot 208

Avrupa'da Yılın Otomobili, yedi finalist arasından Peugeot 208 oldu

Her yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilan edilen Avrupa’da Yılın Otomobili ödülü, bu yıl fuarın koronavirüs nedeniyle iptal edilmesi sonucu fuarsız açıklandı. Car of The Year’ın 58 gazeteciden oluşan jürisi, finale kalan 7 otomobilden Peugeot 208’i yılın otomobili seçti.

Yeni 208, piyasaya sunulduğundan bu yana oldukça talep görüyor. Benzinli ve dizel motorları ile birlikte şu ana kadar en çok satın alınan elektrikli modeli e-208 sayesinde diğer altı finalisti geride bıraktı.

281 puan ile Peugeot 208’i takip eden modeller sırasıyla, Tesla Model 3 242 puan, Porsche Taycan 222 puan, Renault Clio 211 puan, Ford Puma 209 puan, Toyota Corolla 152 puan ve BMW 1 Serisi 133 puan oldu.

Kazanan ilan edildikten sonra, jüri başkanı Frank Janssen ve Alman Stern’in otomobil gazetecisi, Video konferansla Peugeot Direktörü Jean-Philippe Imparato ile konuşma fırsatı buldu. Imparato yapılan çağrıda, Peugeot 208’in Car of the Year zirvesini onurlandırmasından memnunuz. COTY (Car of The Year) jürisi gibi uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından kabul edilmek harika” diyerek yanıt verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu