Yılın seçilmiş lastiği: Bridgestone Turanza T005

Bridgestone’un Turanza T005 yaz lastiği, 4 bin 99 tüketiciyle yüz yüze görüşerek yapılan anketler sonucunda "Yılın Seçilmiş Lastiği" unvanının sahibi oldu.

Brisa’nın güçlü markalarından Bridgestone, tüketicilerin oylarıyla belirlendiği ve Türkiye’de 5’inci kez gerçekleştirilen ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ programında, Turanza T005 yaz lastiği 4 bin 99 tüketiciyle yüz yüze görüşerek yapılan anketler sonucunda “Yılın Seçilmiş Lastiği” unvanının sahibi oldu.

T005’in Ar-Ge aşamasında kullanıcıların ihtiyacını anlamak ve bu ihtiyaçlara göre yeni lastik teknolojilerini tasarlamak üzere Türkiye’nin de dahil olduğu 7 ülkeden 25 bini aşkın tüketici ile çalışmalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda geliştirilen T005, sürücülerine son teknolojiyi deneyimleme ve yolculuklarında fark yaratma olanakları sağlıyor. Tüketici beklenti ve ihtiyaçları ile paralel olarak sürüş deneyiminin rahat, keyifli ve emniyetli olmasına hizmet ediyor ve aynı zamanda özellikle ıslak zeminde yüksek manevra ve kontrol kabiliyeti sunuyor.

Şu an sınıfının en iyi lastiği olan Bridgestone Turanza T005, tüm ebat gamında ıslak zemin etiket değerleri A, yani ıslak zemin tutunma ve fren performansında en iyi sonuçlara sahipken, B etiket değeriyle de yuvarlanma direncini ortaya koyuyor. Bridgestone Turanza T005, TÜV test sonuçlarıyla ıslak zemindeki üstünlüğünü kanıtlıyor. Ayrıca yeni Bridgestone Turanza T005 rakip ürünlere karşı 2,3 metre daha kısa fren mesafesine sahip.

Bridgestone Turanza T005’in teknik özellikleri:

  • Düzgün basınç dağılımı sağlayan birbirine bağlantılı bloklar
  • Desen merkez bölümünde optimum boşluk oranı
  • Çok sayıda kılcal kanalcıklar
  • Omuz bölgesinde yer alan yüksek hacimli oluklar
  • Yivli kenarlı kanalcıklar
  • Optimize edilmiş karkas yapısı
  • Yeni karışım teknolojisi ve Nano Pro-techTM ile yüksek oranda silika içeren karışım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu