Zorunlu trafik sigortasından yeni yıla yeni fiyatlar

Zorunlu trafik sigortasının 2020 fiyatlarında yüzde 1,5 oranında artış var.

12 Nisan 2017 itibarıyla fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek adına zorunlu sigortada devlet tarafından tavan fiyat uygulamasına geçilmişti. Bununla birlikte tüm araç sınıfında, basamaklara ve illere göre bir tavan fiyat belirlenmişti.

Yüzde 1,5 oranında artışla birlikte zorunlu trafik sigortasının 2020 fiyatları belli oldu. İllere göre farklılık gösteren zorunlu trafik sigortası bedeli aynı zamanda araç türü ve riskleri temsil eden basamaklara göre de farklılık gösteriyor.

Peki zorunlu trafik sigortası için ödenecek fiyat ne kadar?

İstanbul’da 7. basamakta yani en az risk grubu olan kazasız bir otomobilin sigorta bedeli 791 TL fiyata sahip olurken, en riskli gruptaki otomobil için ödenmesi gereken zorunlu trafik sigortası tavan fiyatı ise 3 bin 598 lira olacak.

Ankara’da bir araç sahibinin 7. basamaktaki, risksiz bir otomobil için ödeyeceği tavan rakam ise 769 lira. En riskli gruptaki bir araç için bu rakam 3 bin 496 lira olacak.

İzmir’e bakıldığında ise zorunlu trafik sigortasında risksiz bir otomobil için tavan fiyat 747 lira olacak. En riskli gruptaki otomobil için ise ödenmesi gereken zorunlu trafik sigortası tavan fiyatı 3 bin 395 lira olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu