Çarpışma Testlerinin En Güvenli 10 Otomobili.

Mesut Abi’den müthiş bir video daha! Dünyada bu videonun bir benzeri daha yapılmadı. Sadece siz Mesut Abi Canları için hazırlandı. DÜNYANIN EN GÜVENLİ 10 OTOMOBİLİ! Tamamen bilimsel analizlere dayanıyor. Sadece Euro NCAP ve IIHS’de yüksek puan alan modeller değil, dünyadaki 9 araç değerlendirme kuruluşunun verilerine dayalı bir çalışma. DÜNYADA SADECE SİZİN İÇİN.

NASIL BİR YÖNTEMLE YAPILDI?
Bu çalışma, bugüne kadar yaptığımız çarpışma testi videolarının en zoru oldu. Çünkü önceki videolarda verileri bir tek kaynaktan, mesela düşük yıldız alanları Euro NCAP’tan, small overlap testlerini IIHS’den, Nissan Tsuru gibi kafa kafaya çarpışma testini de Global NCAP’ten almıştık. Bunların analizi kolaydı.
Fakat, izlemekte olduğunuz bu çalışmada dünyaya yayılmış 9 farklı araç değerlendirme kuruluşunun verilerinden yararlandık. Yani en iyileri bulmak için bu 9 kurumun yaptığı testleri bir bir inceledik, karşılaştırdık ve hiçbirinden eksi puan almamış modelleri listeye koyduk.
Şöyle anlatayım; Euro NCAP’ten 5 yıldız alan bir model, IIHS’nin small overlap testinden düşük puan almışsa bu listeye giremedi veya opsiyonel güvenlik donanımlı olarak 5 yıldız almış olsa da baz versiyonu daha düşük bir puan almışsa o da listede yer bulamadı.
Yine Asean NCAP, Latin NCAP, Avustralya, Çin, Güney Kore, Japonya NCAP’lerinin birinden düşük puan almışsa o model, değerlendirme dışı kaldı.
Anlayacağınız, bu videoda izleyeceğiniz araçlar, dünyadaki araç değerlendirme kuruluşlarınca yapılan testlerin hiçbirinden düşük puan almamış olanlar. Yani çarpışma testlerinde dünyanın en yüksek puanına sahip 10 otomobili.
O yüzden, bu video dünyada tek. Böyle bir çalışma bugüne kadar yeryüzünde yapılmadı. Bu bilgilere dünyada sadece siz Mesut Abi canları ulaşabiliyorsunuz. Bu da sizin ayrıcalığınız.
Şu notu da düşelim ve listemize geçelim: Bu değerlendirmeyi yaparken 2012 yılı ve sonrasında testlere giren, güncel modelleri ele aldık. Sadece belli bölgelerde satılan, özellikle de bizim bölgemizde bulunmayan otomobiller, doğal olarak bu listeye giremedi.

İşte dünyanın en güvenli 10 otomobili:
1- Volvo XC90
2- Mercedes-Benz E-Serisi
3- Hyundai Santa Fe
4- Opel Mokka
5- Audi A3
6- Audi Q7
7- Mitsubishi Outlander
8- Volvo V60-S60
9- Volkswagen Golf
10- Mazda CX-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu