BMW 7 Serisi’nde derin makyaj

Casus kameralara yakalanma ve sızdırılma rekoru kıran, kimsenin beklemediği bir anda yayınlanan teaser ile de sürpriz yapan makyajlı BMW 7’nin resmi fotoğrafları yayınlandı.

Makyajla birlikte önemli teknolojik gelişmeler yaşayan 7 Serisi, dış görünüşünde yapılan derin makyajla daha görkemli hale geldi. Yeni 7 Serisi’nin en çok dikkat çeken ayrıntısıysa genişleyen ızgara. Daha dikkat çekici olan yanı, ızgara renginin donanım paketine göre renk değiştirecek olması.

Yüzde 40 oranında büyütülmüş ızgaranın iki yanındaki farlar da yenilendi. Yüzde yüz adaptif LED far teknolojisine sahip bu farlar, standart olarak geliyor. Motor kaputu da değişen 7 Serisi, şimdi daha kaslı bir görüntü kazanmış.

Arka cephedeki en önemli değişiklik, iki stop grubunu birbirine bağlayan uzun LED şerit. Arka far grubu da öndekiler gibi 1.4 inç oranında inceltilmiş.

BMW’nin 8 Serisi ve X5’te kullandığı dijital gösterge paneli 7 Serisi’nin iç mekanına da yansımış. Ayrıca artık kablosuz şarj özelliği de bulunuyor. Makyajlanan 7 serisi, yeni deri ve materyal opsiyonlarına da sahip olacak.

600 beygir güce ve 850 Nm torka sahip V12 motorlu M760, ailenin abisi olmaya devam edecek. Yine BMW’nin gururla tanıttığı ve yeniden geliştirdiği 4.4 litrelik V8 motor da seriye güç veren makineler arasında. Eskisine göre 80 beygir daha fazla güç üreten bu yeni motor, 525 beygir güce sahip. Motorun tork çıkışı da 100 Nm artarak 750 Nm’ye ulaşmış durumda. 750i xDrive versiyonunda görev yapacak yeni V8 motor, aracın 3.9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkmasını sağlıyor.

Yeni 7 Serisi modelleri ilk günden itibaren plug-in hibrit türevleri ile beraber satılmaya başlanacak. Bu modeller 280 beygir gücündeki 6 silindirli bir motor ile 115 beygirlik bir elektrikli üniteyi kullanacak. Sistem elektrik enerjisini yeni nesil lityum iyon bataryalarda saklayacak. BMW henüz aracın tamamen elektrikli menzilini açıklamamış olsa da sistemin toplam gücünün 390 beygir olduğu anlaşılıyor. Bu güç çıkışı aracın 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede tamamlamasına olanak sağlıyor.

Alman üretici 8 ileri vitesli otomatik şanzımanı da güncelledi. 2020 model yılına özel olarak gelecek tüm 7 Serisi modellerinde standart olacak bu vites kutusunun artık çok daha pürüzsüz geçişlere sahip olduğu iddia ediliyor. Launch Control donanımı ile birlikte gelecek otomobillerin hibrit türevleri de kendisine özel Sport Steptronic şanzımanı kullanacak.

5 farklı donanım seçeneği ile gelecek 7 Serisi Nisan ayında Showroom’larda olacak. Fiyatların satış dönemine yakın zamanlarda açıklanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu