Hyundai i10 büyüyor mu?

Hyundai’nin giriş seviyesi modeli i10 yenileniyor. 2007 yılında ilk kez yollara çıkan A segmenti minik hatchback, 2013’te tamamen yenilendi. 2016 yılında makyajdan geçirilen otomobilin şimdi üçüncü nesil testleri yapılıyor.

Bir Kia Picanto prototipiyle birlikte olduğu gözlenen test aracının üzerindeki ağır kamuflaj dikkat çekiyor. Kesin olmayan bilgilere göre, yeni modelin aks mesafesi, mevcut modelden bir miktar uzayarak B segmentine yaklaşak ve böylece yetersiz olan bagaj hacmi de bir miktar artmış olacak.

Yoğun kamuflaj nedeniyle çok anlaşılmasa da yeni i10’un tasarımda ikinci jenerasyonla benzerlikler taşıdığı anlaşılıyor. Özellikle farlar selefiyle neredeyse aynı gibi. Sis farları ve gündüz farlarının da mevcut modelle aynı konumda olduğu görülüyor. Çok fazla anlaşılamasa da arka farların önceki nesle göre farklı bir tasarıma sahip olacağı tahmin ediliyor.

Motor yelpazesinde bir değişiklik olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor. Şu an seride 66 hp ve 94 Nm tork üreten üç silindirli 1.0 litrelik ve 86 beygir güç ve 121 Nm üreten dört silindirli 1.2 litrelik bir motor yer alıyor. Yeni i10’un, Picanto’nun 100 bg ve 172 Nm sunan 1.0 litrelik turboşarjlı üç silindirli motorunu sunması beklenebilir.

Selefinde olduğu gibi yeni nesli de Türkiye’de üretilecek olan i10’u bu yılın sonlarına doğru veya 2020 yılı başlarında tanıtacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu