İkinci Nesil Nissan Juke 2020’de Yollarda

Geçtiğimiz günlerde casus fotoğrafları ortaya çıkan Nissan’ın ikinci nesil kompakt SUV modeli Juke, şimdi de render görseliyle sahnede.

Casus fotoğrafları sıkı kamuflaj folyolarıyla kaplı olmasına rağmen, Rus web sitesi Kolesa’nın bitmiş ürünün nasıl görüneceğine dair render yorumu oldukça tutarlı görünüyor. Nissan tasarımcıları yeni Juke’u kağıda dökerken, köklü bir değişim yerine, ilk nesil üzerinden evrimsel bir yaklaşım benimsemişler.

Evrim aynı zamanda gelişim de demektir ki, yeni Juke’un daha uyumlu ve homojen bir görünüme sahip olacağı anlaşılıyor. En son casus fotoğraflara bakınca daha şık ve dinamik görünen 2020 Juke’un çizgilerinin daha sakin ve açılarının selefine göre daha düz olacağı hissediliyor.

Bumerang formlu stop lambalarını son nesil Micra’ya bırakan Juke, yeni neslinde yatay şekilli stopları benimsemiş. Nissan Qashqai modelinden esinlenen bıçak ağzı stop lambaları, büyük değişikliğin arka cephede gerçekleşeceğini haber veriyor.

Önde, kalın kromajlı “V” çerçeveli panjur yeni Nissan yüzünü yansıtsa da iki parçalı farlar aynen kalıyor. Dairesel far hafif elips bir form kazanırken, üstteki lambalarsa LED şeritlerden oluşuyor. Diğer noktalarda, gizli arka kapı kolları, şişkin ön çamurluklar ve geniş aynalar selefini hatırlatırken, düzleşmiş arka çamurluklar ve bıçak ağzı stoplar değişikliği haber veriyor. 

İç mekan görüntüleri olmadığı için aracın içine ilişkin bir yorum yapamıyoruz, ama Juke’un hem tasarım hem teknoloji açısından önemli bir yenilenmeye uğrayacağını tahmin etmek zor değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu