Makyajlı Renault Megane Frankfurt 2020’ye Hazırlanıyor

İspanya’nın güneyinde sıcak hava şartları testlerinden geçerken görüntülenen yeni Renault Megane, 2020 Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılacak.

Geçtiğimiz günlerde Megane RS Trophy-R’nin Nürburgring’de ilk defa görülmesini takiben şimdi de Megane’ın makyajlı hali ortaya çıktı.

Renault, 2016’dan beri piyasada olan popüler C-segment modelini makyajdan geçiriyor. Casus otomobil fotoğrafçıların Avrupa’nın güneyinde sıcak hava testlerinden geçen test prototipini yakaladıkları Megane, 2020 yılında yollarda olacak. 

Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi Megane, yan taraflarına dokunulmadan, yalnızca arka ve ön tarafında görsel güncellemelere muhatap olmuş. Ön çamurluktaki  siyah bant yeni bir özelliği gizler gibi görünüyor. Beklenildiği gibi; mevcut modeldeki en önemli değişiklikler ön kısımda; yeni LED farlar, yenilenmiş ızgara ve tampon olacak.

 

Yeni Megane’ın arka cephesinde de stop lambalarının yenileneceği anlaşılıyor. Lambaların tasarımı konusunda kamuflajlar kesin bir tahmin yapmamızı önlüyor ama yeni bir form kazanacağı açıkça görülüyor. Arka tampon ve bagaj kapağında da ufak değişiklikler olmasını bekliyoruz.

Bazı fotoğraflar gösterge panelinde bir değişiklik olduğunu az da olsa ele veriyor. Üstü tamamen kapatıldığına göre içeride de bazı değişiklikler yapıldığını tahmin etmek zor değil. Bunlar büyük olasılıkla beşinci nesil Renault Clio ile paralel değişiklikler. Yeni Megane’ın diğerlerine oranla daha geniş olan 9.3 inç kavisli ekrana ve bilgilendirme paneline sahip olmasını bekliyoruz.

Aracın motoruna dair henüz resmi bir bilgi yok, fakat Renault yeni Megane’ı piyasaya sürerken en azından çekiş gücünü iyileştirmeli. Yeni modelin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu