Volkswagen Golf GTI’a yarış odaklı TCR versiyonu geldi

Konsept versiyonu 2018 Wörthersee etkinliğinde gün yüzüne çıkan Volkswagen Golf GTI TCR, seri üretimine başlandı. Bu çok özel hot hatch, şimdilik sadece Avrupa pazarında satılacak.

VW’nin de yarıştığı TCR şampiyonasındaki otomobilin yol versiyonu olan Golf GTI TCR, grubun 2.0 litrelik turbo benzinli I4 motorunu kullanıyor. 290 beygirlik motor, Golf tutkunlarını ateşleyecek düzeyde performans sunuyor. Sadece 7 ileri DSG şanzımanla gelen GTI TCR’da limitli kaydırmalı ön diferansiyel de bulunduruyor. 100 km/s hıza 5.6 saniyede ulaşabilen aracın maksimum sürat değeri normalde 250 km/s ile sınırlandırılmış fakat ekstra ücret karşılığında 260 km/s’e çıkmaya izin veren bir uygulama sunuluyor.

Dışarıdan bakıldığında TCR’nin, ön splitter, farklı bir bagaj üstü spoyleri, yeni arka difüzör, marşpiye ekleri ve siyah ayna kapakları gibi ekstralar taşıdığı görülüyor. Delikli fren diskleri ile durma performansı güçlendirilen Golf GTI TCR, LED ön farlarla donatılmış. Standart olarak 18, opsiyonel olarak 19 inç jantlarla gelen özel GTI’da piste çıkmak isteyen müşteriler için yarı slick lastikler de sunuluyor.

İsteğe göre alınabilen dış görünüş paketinde ise karbon fiber ayna kapakları, siyah tavan ve bal peteği formundaki çıkartmalar gibi donanımlar mevcut.

Kabin içinde en dikkat çekici nokta direksiyon. Alt tarafı her zaman olduğu gibi kesik olan direksiyonda sağ, sol kolların etrafındaki delikli deri ve saat 12 yönündeki kırmızı deri parçası iç mekanda sportif etkiyi artırıyor. Yine kabinde deri, alkantara ve kumaş kombinasyonlu koltuk döşemesi, koltuklardaki kırmızı şeritler ve dijital gösterge paneli gibi ekstralar görülüyor.

Volkswagen Golf GTI TCR’ın Almanya fiyatı 38 bin 950 €’dan başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu