İşte bu da yeni Honda Civic HB

Geçtiğimiz aylarda sedan kasa tipini tanıtan Honda, şimdi de Civic HB'i sahneye sürdü. Honda'nın Indiana otomobil fabrikasında ilk kez ABD'de üretilecek Civic Hatchback, 158 beygir güç, 187 Nm tork üreten 2.0 litrelik motor ve 180 beygir güç, 240 Nm tork üreten 1.5 litrelik turbo motorla sunuluyor. Honda, Civic Sedan'da manuel şanzımana yer vermezken, HB kasa tipinde 6 ileri manuel şanzıman seçeneği görev alıyor. Bunun yanı sıra Civic HB'de CVT şanzıman da sunuluyor.

Honda, geçtiğimiz Nisan ayında 11’inci nesil Civic modelinin sedan kasa tipini tanıtmıştı. Japon otomobil üreticisi Honda, bugün de Civic modelinin hatchback versiyonuna ait görüntüleri yayınladı. Yeni neslinde standart olarak e:HEV logosunu taşıyacak olan Civic Hatchback, Honda’nın hibrit ürün gamına eklenen en yeni model olarak öne çıkıyor. Tamamen yenilenen 5 kapılı yeni Honda Civic Hatchback, 50 yıllık mirasından gelen konfor ve görünümüyle dikkat çekiyor. Honda’nın Avrupa pazarında önemli bir oyuncusu olan Civic, kullanım kolaylığı sunan donanım özellikleriyle her zamanki gibi fark yaratıyor.

1972’deki lansmanından bu yana, 170 ülkede 27 milyondan fazla satışı gerçekleşen Honda Civic modeli dünya çapındaki müşteriler tarafından beğeni ile karşılandı. Bu başarının tamamen yeni Civic modeli ile devam etmesi beklenirken; hibrit motorlu Civic Hatchback e:HEV 2022 yılının sonbaharından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Yeni Honda Civic Hatchback, sedan gövde tipine göre tasarım farklılıklarına sahip. Ön cephede hafif tasarım değişikliği sunan Civic HB, altıgen bir ızgaraya yer veriyor. Bu da aracı, sedan kasa tipine göre daha sportif kılıyor.  Önemli değişiklik arka cephede kendini belli ediyor. Sedan gövde tipinde birbirinden ayrı stoplar konumlanırken, HB versiyonda, ortada yer alan bir LED lamba ile stoplar bagaj kapağı boyunca uzanmış.

Honda Civic HB’in, başlangıç ve orta seviye paketlerinde 7.0 inç’lik gösterge paneli ve 7 inç’lik bilgi eğlence ekranı sunulurken, daha üst paketlerde 10.2 inç’lik gösterge paneli ve 9 inç’lik bilgi eğlence ekranı geliyor.

11’inci nesil Civic HB’in kaputunun altında, 158 beygir güç, 187 Nm tork üreten 2.0 litrelik motor ve 180 beygir güç, 240 Nm tork üreten 1.5 litrelik turbo motor sunuyor. Honda, Civic Sedan’da manuel şanzımana yer vermezken, HB kasa tipinde 6 ileri manuel şanzıman seçeneği görev alıyor. Bunun yanı sıra Civic HB’de CVT şanzıman da sunuluyor.

Honda’nın e:TECHNOLOGY markası altında yer alan e:HEV ( hibrit elektrikli araç) logosu taşıyan yeni Civic Hatchback, Honda’nın hedeflerinde önemli bir kilometre taşı olacak. Honda mühendisliği ve tasarım felsefesinin en başarılı örneklerinden biri olan e:HEV teknolojisini sunan Civic Hatchback ile birlikte marka, 2022 yılına kadar Avrupa’daki tüm ana akım modellerinin hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olma hedefine ulaşmış olacak.

Honda’nın ‘Elektrikli Vizyon Stratejisi’ kapsamında 2020 yılında satışa sunulan CR-V, kısa süre önce satışa çıkan Jazz ve Jazz Crosstar ve bu yılın sonlarında satışa çıkması planlanan tamamen yenilenen HR-V modellerinden tanınan ve geniş çapta beğeni toplayan hibrit motor teknolojisi, yeni Civic Hatchback sahiplerine de eğlencenin, performansın ve verimliliğin mükemmel bir karışımı bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu