Audi A4’e full makyaj

Geçtiğimiz yıl Avrupa edisyonları makyajlanan Audi A4 ailesinin tamamı makyaj operasyonundan geçti. S4 dizel gün ışığına çıktı.

Alman premium otomobil üreticisi Audi, geçen yıl makyajladığı A4 Avrupa edisyonlarının ardından şimdi de tüm A4 ailesini ciddi bir makyaj operasyonundan geçirdi.

2020 model yılının başladığı Ağustos ayına hazır hale gelen A4 ailesinde Sedan, S4, Avant ve Allroad varyantlarının tamamı makyajlanmış oldu. Audi, bu operasyonla birlikte sır gibi sakladığı S4 dizelin örtüsünü de açtı.

A4 ailesindeki bu değişim, ön cephede ilk bakışta kendini gösteriyor. Büyük değişikliği ön farlarında yaşayan A4, eski versiyonunda bulunan tuhaf alt parçadan da kurtulmuş oldu. Izgarası yeniden tasarlanan ve uzatılan A4, daha dik bir ön cepheye kavuştu. Ön farlar kadar olmasa da ufak değişiklikler yaşayan arka stop grubuna, egzoz çıkışları ve reflektörlerdeki değişimler eşlik ediyor.

A4 Allroad, sadece dış tasarımında değişiklikler yaşamakla kalmadı, yerden yüksekliği de 3,5 santimetre artırıldı. Farklı donanım seçenekleri ile alınabilen araçların renk paletine Terra Gray adı ile yeni bir seçenek eklendi. Kabin içerisinde çok fazla değişiklik yaşamayan araçlar, güncellenmiş MMI teknolojisine kavuştu.

A4 serisinin uğradığı en büyük değişiklik ise hibrit bir seçeneğe sahip olması. Avrupa pazarında 6 adet turboşarjlı motor seçeneğiyle sunulacak Audi A4’te 148 hp’den 342 hp güce uzayan motorların üçü 12 voltluk yarı hibrit sistemlerle destekleniyor. Audi yeni dizel motorlu S4’ün yüksek paketlerine de 48 voltluk bir hibrit sistem ekliyor. Bu sayede S4, 0-100 km/s ivmesini 4.8 saniyede tamamlıyor. Aracın azami hızı ise 250 km/s.

Almanya’da satışına başlanan yeni A4 ailesinin yeni yılın başında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. A4 Sedan’ın Almanya’daki fiyatı 35.900 eurodan başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu