Euromaster’dan Sağlıklı Klima Kullanımı İçin Geleneksel Yaz Kampanyası!

Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 50 ilinde 157 servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yaz aylarıyla birlikte klima bakımına dikkat çekerek geleneksel hale gelen klima kampanyasını devreye aldı. Bu kapsamda 1 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında Euromaster hizmet noktalarına uğrayan binek otomobil kullanıcıları, belirlenen klima gazı dolumunu KDV dahil 299 TL’den yaptırabiliyorlar. Ayrıca Euromaster, ücretsiz check-up ile klima bakımı dışında uzun yolculuk öncesi gözden geçirilmesi gereken noktaları kontrol ediyor ve kullanıcılar aracının yola çıkmaya uygun olduğundan emin oluyor.

Araçların klima sistemlerinin her yıl mutlaka bir kez kontrol edilmesi gerektiğinin altını çizen Euromaster, özellikle yaz aylarında tatil yolculukları öncesi klima kontrollerinin önemini vurguluyor. Euromaster ayrıca polen filtresi değişimi gibi klima bakım ve temizliğinin, araç içindeyken hava yoluyla bulaşan hastalıklardan korunmaya yardımcı olduğuna da dikkat çekiyor. Araç kullanıcıları için klima bakımında yapılması gerekenleri de açıklayan Euromaster, bakımlı klimaların insan sağlığına olduğu kadar araç performansına da olumlu etkilerine işaret ediyor.

Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, müşterilerinin haziran ayı sonundaki bayram yolculuğuna bakımlı bir klima sistemiyle ve konforlu şekilde çıkmaları için araç klimalarında bakım ve kontrollerin gerekliliğine dikkat çekiyor. Klimaların yılda bir kez kontrol edilmesinin ve iki yılda bir de klima gazı dolumunun önemine değinen Euromaster, sadece binek otomobillere yönelik gelenekselleşen klima gazı kampanyasını da devreye aldı. Bu kapsamda Euromaster hizmet noktalarında; hafif ve ağır ticari araç haricindeki binek otomobillere yönelik olan klima gazı dolumları, 1 Haziran’dan 15 Temmuz tarihine kadar KDV dahil 299 TL’den gerçekleşiyor. Euromaster noktalarında klima hizmeti kapsamında ayrıca; polen filtresi, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü ve klima termostatı gibi bakımlar da uygun fiyatlarla gerçekleşiyor. Ayrıca Euromaster, ücretsiz sunduğu araç check-up’ı hizmeti ile aracınızın en önemli noktalarının kontrolünü yaparak yola güvenle devam etmenizi sağlıyor. Güvenle yolculuk için son derece önemli bir hizmet olan araç check-up’ı; lastikler, farlar, amortisör, egzoz, fren sistemi, fren hidroliği, akü, sıvılar (motor yağı, antifriz, cam suyu, akü suyu), klima, ön düzen ve sileceklerin Euromaster güvencesiyle ücretsiz kontrolünü kapsıyor.

Sağlıklı bir yolculuk için düzenli klima bakımı şart!

Araç klima gazının eksilmesinin temel nedeni sistemdeki kaçaklardır. Ancak sistemde fiziksel bir hasar yoksa bile, kış aylarında klimanın kullanılmamasından dolayı sızdırmazlığın önemli unsurlarından biri olan klima yağı sistemde devridaim yapamaz ve işlevini yerine getiremez. Bunun önüne geçmek için kış aylarında araç klimasının ayda en az iki kez çalıştırılması ve klima gazı seviyesinin yılda bir kez düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Euromaster, klima bakımının senede 1 defa yapılmasını tavsiye ediyor. Polen filtresi değişiminin de yıllık olarak yapılmasını öneriyor. Euromaster uzmanları; yolcu kabinindeki ısıyı düşürüp sabit tutan, ortamdaki havanın nemini azaltan ve var olan kirliliği filtreleyen klima sistemi içindeki filtre konusunda hassas davranılmasını tavsiye ediyorlar. Bakımsız klimalar, çeşitli solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Filtrelerin değişmediği durumlarda küf ve bakteri oluşumu başlayarak araç içindeki hava kalitesi azalıp ve kötü koku artabiliyor. Bu da sürüş ve yolculuk kalitesini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca solunuma bağlı rahatsızlıkları tetikleyebiliyor. Dolayısıyla araçla seyahat edenler, bakımı iyi yapılan bir klima sayesinde açık havadan gelebilecek pek çok zararlı etkenden korunmuş oluyorlar. Bu kapsamda sağlıklı çalışan bir klima, bakteri ve kötü koku oluşumunu engelliyor, yolcu kabininde hava kirliliği minimuma indirgenmiş oluyor.

Klima bakımı araç performansına ve yakıt tüketimine de katkı sağlıyor

Klima bakımı insan sağlığının yanında, araç klimasının daha etkili çalışmasına ve araç performansında kayıpların oluşmamasına da yardımcı oluyor. Düzgün çalışmayan klima; ısıtma ve soğutma işlemlerini tam yerine getiremeyeceğinden, araç motorunu zorlayarak yakıt tüketimini artırıyor ve sürüş konforunu azaltıyor. Klimalarda en çok rastlanan sorunların başındaysa klima gazı eksilmeleri geliyor. Aynı zamanda fan, klima motoru veya sensörler de zamanla arızalanabiliyor, polen filtresi ve klima radyatörü tıkanabiliyor. Arızalanan klima sistemi kompresörü de zorlayacağından, bakımı yapılmadığı takdirde ileride daha maliyetli sorunlara yol açabiliyor. Temizliği yapılmış, gazı dolmuş ve filtresi değişmiş bir klima ise araç motorunu zorlamadığı için yüksek yakıt sarfiyatlarının önüne geçilmesine katkı sağlıyor. Ayrıca ön cam buğusunun çözülememesi gibi sorunlar da yaşanmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu