Tasarımıyla eskisini aratacak yeni Honda Civic’in örtüsü kalktı

Honda, Civic tarihinin en teknolojik yeni modelini tanıttı. On birinci nesil Civic, 160 beygir güç, 180 Nm tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli atmosferik ve 182 beygir güç, 240 Nm tork üreten 1.5 litrelik VTEC Turbo motora sahip.

Geçtiğimiz hafta ilk resmi görüntüsü paylaşılan on birinci nesil Honda Civic, nihayet tanıtıldı. Honda’nın Kanada Alliston’daki fabrikasında üretilen yeni Civic Sedan, ilk olarak ABD pazarında satışa sunulacak. Avrupa’da ise Sedan ve Hatchback kasa tipleriyle 2021’in sonuna doğru giriş yapılması planlanıyor.

Man-Maximum, Machine-Minimum yaklaşımıyla tasarlanan on birinci nesil Honda Civic Sedan, onuncu nesil FC5 kasa kodlu modele göre çok daha sade bir tasarım sunuyor. Yaklaşık 50 yıllık Civic tarihinin en teknolojik modeli on birinci nesil Civic Sedan, tasarımsal açıdan yeni nesil Accord modeline yakınlık gösteriyor.

Bugüne kadarki üretilen Civic modellerinden çok daha teknolojik, daha kaliteli ve konforlu bir iç mekan sunan on birinci nesil Civic Sedan, standart olarak 7, bir üst donanımda ise 9 inç büyüklüğe kavuşan bilgi eğlence ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto bağlantılarına imkan tanıyor. Bunun yanı sıra 10.2 inç boyutundaki dijital gösterge ise en dolu versiyonda sunuluyor. Sadece en üst donanımda standart diğer paketlerde ise opsiyon listesinde yer alan 12 hoparlörlü Bose ses sistemi ve kablosuz şarj yeni Civic Sedan’da bulunan özellikler.

Mevcut Civic modeline göre 35 mm daha uzun dingil aralığı sunan yeni Civic Sedan’da; Otomatik Acil Durum Freni, Trafik Sıkışıklığı Asistanı ve Adaptif hız sabitleyici gibi güvenlik donanımları da yer alıyor.

Yeni Honda Civic Sedan’da tamamı benzinli 2 farklı motor seçeneği yer alıyor. Bunlardan bir tanesi 160 beygir güç, 180 Nm tork üreten 2.0 litrelik dört silindirli atmosferik motorken, diğer ise 182 beygir güç, 240 Nm tork üreten 1.5 litrelik VTEC Turbo üniteye sahip. Her iki motora da CVT şanzıman eşlik ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu