Skoda Fabia 2019’a yeni yüzüyle girecek

Skoda, popüler modeli Fabia’yı derin bir makyajdan geçirdi. Fabia 2019 yılına yeni yüzüyle girecek.

Skoda’nın B segmenti modeli Fabia yenilendi. Eylül ayından itibaren Avrupa ülkelerinde satışa sunulması planlanan makyajlı Fabia, Türkiye’de 2019 model yılında satılmaya başlanacak. Avrupa’da yeni Monte Carlo ve Color Edition da dahil olmak üzere beş donanım seviyesi ile sunulacak olan Fabia, HB ve SW kasa tipiyle üretiliyor.

Önde far grubu, panjur ve tamponu yenilenen Fabia’nın farları incelirken, panjuru da daha fazla köşeli hale geldi. Yanda hiçbir değişikliğe uğramayan Fabia’nın arkasındaysa sadece tamponu değişti. Yeni tamponla birlikte Fabia arkada kedi gözü reflektörler de kazanmış oldu.

İç mekanda herhangi bir değişiklik yaşamayan Fabia da yeni donanımlar ortaya çıkıyor. Güncellenmiş Fabia’da; Adaptif Cruise Control, Arka Görüş Kamerası, Sürücü Yorgunluğu Asistanı ve tam LED farlar bulunuyor. Ayrıca yeni Kör Nokta Algılama sistemi ve Arka Trafik Uyarısı da Fabia’nın yeni seçenekleri.

Türkiye’ye halen sadece 75 hp’lik 1.0 MPI benzinli motorla ithal edilen Fabia’da dizel motor bulunmuyor. 1.0 lt hacimli motoruyla 3 farklı güç çıkışı sunan Fabia, 75, 95 ve 110 hp’lik güç seçeneklerine sahip. 110 hp’lik seçenek DSG otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu