Sakarya’da üretimine başlanan yeni Gazelle NN satışa sunuldu

GAZ, analogdan dijital sürüşe geçişi simgeleyen Gazelle NN ticari aracının üretimine, Rusya'daki fabrikası ile eş zamanlı olarak Sakarya'daki tesisinde başladı ve satışa sunuldu.

Rus otomotiv üreticisi GAZ, Gorky Otomobil Fabrikası ile birlikte eş zamanlı olarak Türkiye’nin Sakarya şehrinde bulunan tesisinde GAZelle NN için seri üretime başladı. Rusya’nın beşinci büyük şehri Nizhny Novgorod’un 800. yılına gönderme yapan, aynı zamanda yeni gelecek anlamı taşıyan “NEW NEXT”in baş harflerinden oluşan Gazelle NN, yeni bir ticari araç olmasından öte, yeni üretilen GAZ modellerinde de platform önderliği edecek.

Türkiye’de satışa sunulacak ilk versiyonlar, 3.5 ton kapasiteli, 3.745 mm dingil mesafeli uzun şase, 3 koltuklu kamyonetler ve yerel tedarikçi desteğiyle farklı üstyapı seçeneklerine sahip olacak.

Analogdan dijital sürüşe geçişi simgeleyen Gazelle NN, 11 yöne ayarlı ergonomik hava destekli sürücü koltuğu ve yeni bir ara yüz kullanan 9 inç multimedya sistemine sahip. Yeni dijital kontrol teknolojileri ve güvenlik sistemleri sağlayan Gazelle NN; ESP (Elektronik Stabilite Programı), BAS (Fren Yardım Sistemi), EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) , TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) ve HSA (Yokuş Kalkış Yardım Sistemi) gibi ADAS güvenlik elemanlarına yer veriyor.

500.000 km’nin üzerinde hizmet ömrü sunulan Gazelle NN’de Cummins tarafından sağlanan Euro 6 emisyonlu motor kullanılıyor. 2.8 litrelik bu motorla Gazelle NN, 170 beygir güç ve 460 Nm tork üretiyor. Bu yeni ticari araçta, 6 ileri joystick şanzıman görev alıyor. Gazelle NN’de 300.000 km’ye kadar çıkan şanzıman ömrü sunuluyor.

Türkiye’de üretimine başlanan Gazelle NN hakkında açıklama yapan GAZ Grubu İhracat Direktörü Leonid Dolgov: GAZelle NN, yeni bir hafif ticari araç modelinden daha fazlası. Yeni nesil GAZ ticari araçları artık bu platform üzerinde geliştirilecek. Tasarımı ve motoru değişen yeni Next (new Next) GAZelle NN Uzun Şase Kamyonet Haziran ayının ikinci yarısından itibaren Bayilerimizde yine iddialı fiyatlarla satışa sunulacak. Panel Van modellerimiz ise Temmuz ayında GAZ Bayilerinde yerini alacak. GAZ, bu modelle müşterilerine tasarım, konfor, performans ve ekonomiyi bir arada sunma politikasına devam edecek.” dedi.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel ise Gazelle NN hakkında şu açıklamalarda bulundu: Tüketicinin beğenisine sunulduğundan bu yana satış grafiği ve müşteri memnuniyeti sürekli yükselen  GAZelle Next Haziran 2021 itibarıyla huzurlarınıza yeni kimliği GAZelle NN ile çıkıyor. Tekrar tasarlanan Next yeni tasarım motor kaputu, çamurluk, yan dikiz aynaları, tampon, ön ızgara ve LED farlarla daha agresif ve şık bir profile büründü. Performansı da yükselen GAZelle NN’nin motoru daha da güçlendi, Cummins tarafından sağlanan Euro 6 emisyonlu motor şimdi tam 170 beygir gücünde. Dokunmatik tuşlara sahip USB çıkışlı medya oynatıcısı, yol bilgisayarı ve hız sabitleme fonksiyonuyla çok daha teknolojik. Ayrıca 450 Nm torka sahip yeni 6 ileri joystick şanzıman ile daha sessiz ve konforlu bir sürüş keyfi vaad ediyor. Ürün gamımızın yeni üyesi olan GAZelle NN’nin  tavsiye edilen lansmana özel anahtar teslim fiyatı 165.387 TL. Müşterilerimizi GAZelle NN’yi yakından tanımaları için GAZ Bayilerine bekliyoruz.”

Fiyatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu