Yeni Honda Civic’in resmi görüntüsü yayınlandı

Honda'nın artık sadece Kanada Fabrikası'nda üreteceği 11'inci nesil Civic Sedan resmi olarak basına sunuldu. Geniş bilginin 28 Nisan'da açıklanacağı belirtildi.

Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını kapatma kararı almasının ardından sadece Kanada’da üretimine devam edilecek Civic Sedan’ın tek karelik resmi görüntüsü paylaşıldı.

Kanada Alliston’daki fabrikada seri üretim hazırlıkları tamamlanan Civic Sedan’ın teknik özellikleri ve diğer ayrıntıları 28 Nisan’da yapılacak lansmanda açıklanacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan Honda Civic prototip görüntüleri: Ön cephe

Geçen Kasım ayında prototip olarak bir teaser videosu yayınlanan Civic Sedan, mevcut modelden farklı, yeni nesil Accord tasarımına yakın bir görüntü vermişti. Yaklaşık 50 yıllık Civic tarihinin en teknolojik modeli olacağı iddia edilen 11’inci nesil Civic Sedan’ın ağırlıklı olarak Amerikan pazarında satılacağı ön görülüyor.

Honda mühendis ve tasarımcılara göre yeni nesil Civic Sedan, bugüne kadar üretilen tüm modeller içinde sürücü konforunu öne çıkaran en başarılı model olacak. Mekanik bileşenler daha az yer kaplayacağı için sürücü ve yolcuların konforu için daha fazla alan açılacağını  belirten yetkililer, aracın en eğlenceli Civic olacağı konusunda da oldukça iddialı konuşuyorlar.

Geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan Honda Civic prototip görüntüleri: Arka cephe

İnsan merkezli tasarım felsefesini benimsediklerini ifade eden tasarımcı ve mühendisler, güvenliğe de büyük önem verdiklerini söylüyorlar. Honda Civic Sedan’ın yeni yüzü için daha derli toplu ve ergonomik bir tasarım olduğunu belirten yetkililer, teme Civic değerlerinden uzaklaşmadan daha konforlu bir otomobil ortaya çıkardıklarını belirtiyorlar.

Civic Sedan’ın yaz ayları itibariyle bayilerdeki yerini alacağı belirtilen açıklamada 28 Nisan’da yapılacak Honda Civic Tour ile Amerika’daki lasnmanın gerçekleşeceği bildirildi. 28 Nisan manşet etkinliği Twitch’teki Live Nation Channel’da canlı yayınlanacak ve ikinci durak bu yaz Honda Stage YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak. Twitch’teki 28 Nisan sanal konser etkinliği, Amerika yerel saatine göre 17: 00’de başlayacak ve Civic Tour hayranlarına, tamamen yeni 2022 Honda Civic Sedan’a özel bir ilk izlenim sunacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan Honda Civic prototip görüntüleri: Yan cephe

Civic Hatchback ise sedanı takip eden birkaç ay içinde piyasaya sunulmuş olacak. İngiltere’deki fabrikanın da kapatılması sonrası, tarihinde ilk kez Amerika’da üretilecek Civic Hatchback, ile ilgili detaylar bu yılın ilerleyen günlerinde açıklanacak. Civic Hatchback, şirketin Indiana otomobil fabrikasında üretilecek.

Honda, 38 yılı aşkın süredir Amerika’da otomobil üretiyor ve şu anda Kuzey Amerika’da 19 büyük üretim tesisi işletiyor. 2020’de ABD’de satılan tüm Honda araçlarının yüzde 95’inden fazlası yerli ve küresel kaynaklı parçalar kullanılarak Kuzey Amerika’da üretildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu