Ticaret Bakanlığı İzmir’de bir otomotiv bayisine 545 bin 550 liralık stokçuluk cezası kesti

İzmir'de bir otomotiv bayisine Ticaret Bakanlığı Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından stokçuluk yaptığı gerekçesiyle üst sınır olan 545 bin 550 lira ceza verdiğini açıklandı.

Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, İzmir’de bir otomotiv bayisine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle ceza üst sınırı olan 545 bin 550 lira idari para cezası verdi.
Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, tüm sektörlerde tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olan mal ve hizmetlerde yapılan haksız fiyat artışları ile tüketicilerin mallara ulaşmasının engellenmesine sebep olan stokçuluk faaliyetlerine yönelik suiistimallerin yakından takip edildiği aktarıldı.
Arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarına ve kurallı serbest piyasayı bozucu faaliyetlere karşı caydırıcı tedbirler alınmakta ve Bakanlığımızca mevzuat çerçevesinde tüm imkanlar seferber edilmektedir” ifadesine yer verilen açıklamada, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunun, İzmir’de bir otomotiv bayisine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle ceza üst sınırı olan 545 bin 550 lira idari para cezası verdiği bildirildi.

5 Yorum

  1. İki araba daha satıp, cezanın parasını (vatandaşın cebinden) karşılar sonuç daha pahalıya satar ceza ve kazık yine vatandaşa girer. gittiğim bir ülkede 70km hız sınırı olan bir yerde 80 km hızla ceza yediğinizde nöbetçi mahkemeye ve hakim karşısına çıkmadan bırakmıyorlar!

  2. Bu sektördeki fiyat artışındaki tek sebep vavacars trink sat Arabam.com neden vatandaş aracını sorguluyor afaki rakamlar veriliyor oda karşı şirket bu fiyatı veriyorsa daha fazlasına satarım düşüncesi ile devam ediyor anlamadığım özellikle vavacars un verdiği fiyatlar akıllara zarar dudak uçuklatıyor otomotiv sektöründeki enflasyon yaratan bence vavacars Buda bilinçli bir şekilde devam ediyor ekonomik savaştaki en güçlü silahları bu başkası yok buna bağlı olarakta zincirleme herşeye zam geliyor fiyat artıyor birisi buna dur demeli

  3. Ben inanmıyorum stokculuk olduğuna. Firmada bir açıklama yapsın dinleyelim bakalım. Neye göre kesilmiş bu ceza. Günah keçisi bulundu top oraya mı atıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu